Kukiz zapowiada, że przestanie głosować razem z PiS. "Zdążył" poprzeć ustawę ws. terminu wyborów

- Od października przestaję głosować wspólnie z PiS, do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju - zadeklarował w Radiu ZET Paweł Kukiz. Polityk i dwaj inni członkowie jego koła poparli w czwartek ustawę dotyczącą przesunięcia terminu wyborów samorządowych.

- Nie ma uchwalonych sędziów pokoju, a więc kończą się wspólne głosowania z Prawem i Sprawiedliwością, czy to dotyczące nowego rządu, czy dotyczące jakiejkolwiek innej ustawy. Od października, jak wielokrotnie deklarowałem, przestaję głosować wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju - powiedział w czwartek rano w Radiu Zet Paweł Kukiz. Dodał, że to dotyczy "absolutnie wszystkiego". 

Zobacz wideo Czy rząd poprze projekt Kukiza ułatwiający dostęp do broni? "Szukamy rozwiązań, które pozwolą na to, by obywatele byli bardziej gotowi do możliwej obrony"

Paweł Kukiz o współpracy z PiS: Zostały dwie kluczowe sprawy

Jak dodał, "do tej pory PiS świetnie się wywiązywał ze wszystkich zobowiązań". - Mamy uchwaloną ustawę antykorupcyjną, ustawę o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników, wyrównanie świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Ale zostały jeszcze dwie kluczowe sprawy. Ustawa o sędziach pokoju wybieranych bezpośrednio przez obywateli i druga sprawa - referendum odwołujące wójta, burmistrza, obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach merytorycznych i wydłużenie czasu zbierania podpisów - mówił.

Posiedzenie Sejmu 29 września 2022 rokuPrzesunięcie terminu wyborów. Poseł PSL: PiS chce uciec spod topora

W czwartek Sejm przyjął ustawę przesuwającą termin wyborów samorządowych. Oznacza to przedłużenie trwającej kadencji jednostek samorządu terytorialnego do końca kwietnia przyszłego roku. Za ustawą głosowało 231 posłów, przeciw było 209, wstrzymała się jedna osoba. Za ustawą opowiedział się Paweł Kukiz i członkowie jego koła - Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. W głosowaniu nie wziął udział natomiast Stanisław Tyszka. 

Sejm pozbawił immunitetu Grzegorza BraunaSejm pozbawił immunitetu Grzegorza Brauna

Więcej o: