Ryszard Terlecki: W czwartek wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

W czwartek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Poinformował o tym jego szef, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki stwierdził we wtorek, że na wyjazdowym posiedzeniu partia "będzie omawiać wszystkie bieżące zdarzenia, rozmawiać o sporach wewnątrz rządu, więc one muszą zostać ostatecznie rozwiązane i zakończone".

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kamiński: Macierewicz jest jednym z twórców polskiej wolności, ale teraz robi rzeczy paskudne

Jak informowało w piątek Polskie Radio, posiedzenie klubu parlamentarnego będzie poświęcone bieżącej sytuacji politycznej. Planowane jest wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS ma mówić między innymi o planach partii na najbliższe tygodnie.

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS odbędzie się po zakończeniu czwartkowych obrad Sejmu.

Dworczyk odchodzi z rządu? 

Szef KPRM Michał Dworczyk ma niebawem odejść z rządu przy okazji rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego. Wraz z nim najprawdopodobniej odejdzie też szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów - ustaliła Gazeta.pl. Termin dymisji nie jest jeszcze przesądzony.

Więcej w tekście Jacka Gądka: 

W obozie rządzącym toczy się walka o fotel premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jacka Sasina. Rozmówcy z obu stron sporu przekonują, że ważą się losy jednego i drugiego. A batalia tych polityków może się skończyć dymisją któregoś, a łatwiej zdymisjonować "wice" niż szefa rządu - pisze Jacek Gadek.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: