Donald Tusk o Orderze Orła Białego dla Macierewicza: Plują Polakom w twarz

"Wynoszenie kłamstwa na ołtarze polityczne" - tak przewodniczący PO Donald Tusk nazwał w sobotę przyznanie byłemu szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi Orderu Orła Białego. Kancelaria prezydenta uzasadniała, że order ma związek z działalnością Macierewicza w KOR. Według opozycji w ten sposób Macierewicz jest niejako "nagradzany" za podkomisję smoleńską.

Przewodniczący PO Donald Tusk pojawił się sobotę na wydarzeniu "Meet Up Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej" organizowanym we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Polityk stwierdził, że do angażowania w politykę motywuje go "przyszłość naszych dzieci i wnuków". - To jest kompletnie niezwiązane z żadną ideologią - dodał.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Już pal sześć to ich kłamstwo smoleńskie. Ja tego nie lekceważę, ale ten Order Orła Białego dla Macierewicza... . Wiem, plują Polakom w twarz, wynoszą kłamstwo na ołtarze polityczne w jakimś sensie - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- To, co jest dla nas najważniejsze, to to, czy ci, którzy są w przedszkolach, szkołach, żeby nie musieli za kilka lat myśleć we wrześniu, czy będzie ciepło, czy będzie ciepła woda w kranie, czy spłacimy długi, jakie PiS nie robił i czy jak pójdziemy do sklepu, czy będziemy musieli wybierać między butelką oleju, a kilogramem cukru, bo dwóch rzeczy nie będziemy w stanie kupić - wskazał Tusk.

Zobacz wideo Jak zachęcać ludzi do oszczędzania energii?

Donald Tusk: Wybory to gra o to, czy Polska się odrodzi

Były premier i był szef Rady Europejskiej dodał, że "Rzeczpospolita odrodzi się nie za sto lat, nie za dziesięć lat". - To wy będziecie podejmowali decyzje, nie za dziesięć lat, a za rok, kiedy wygramy wybory, a wygramy - zwrócił się do młodych uczestników spotkania.

- Nie mamy w ogóle wyjścia, bo te wybory to nie jest gra o to, która partia wygra. Te wybory to jest gra o to, czy te ciemności i to zimno ogarną Polskę na dziesięciolecia, czy też Rzeczpospolita się odrodzi i będzie znowu miejscem jasnym i ciepłym dla każdej i każdego z was - powiedział.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: