Czarnek wymyślił platformę streamingową dla młodzieży. Konkurs wygrał wspólnik kuzyna Kaczyńskiego

Konkurs na stworzenie platformy streamingowej o nazwie Multimedialna Edukacja Młodzieży wygrała fundacja, której prezesem jest związany z TVP muzyk i producent, Piotr Mikołajczak. Jest on także wspólnikiem kuzyna Jarosława Kaczyńskiego - podaje TVN24.
Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

W połowie września Przemysław Czarnek mówił o Multimedialnej Edukacji Młodzieży. - Zdaję sobie sprawę, że młodzi ludzie nie oglądają telewizji - są na platformach streamingowych. Dlatego zleciłem Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju konkurs za 30 mln zł na produkcję kilkuset krótkich, czterominutowych filmów o tematyce historycznej, ekonomicznej i kulturowej, które będą zamieszczane i promowane na platformach streamingowych - stwierdził na łamach "Tygodnika Sieci".

Według informacji resortu edukacji celem przedsięwzięcia pod nazwą MeduM jest stworzenie i upowszechnienie wśród uczniów w wieku 12-18 lat multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz dydaktycznych wspierających proces kształcenia w Polsce, a także umieszczenie ich na utworzonej na potrzeby tego działania platformie streamingowej VoD. Budżet konkursu to 29 mln zł. Dzieli się on na:

  • 7 mln zł na utworzenie platformy streamingowej VoD,
  • 22 mln zł na opracowanie multimedialnych materiałów edukacyjnych w obszarach: historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem historii gospodarczej i politycznej), historii sztuki, muzyki, literatury, teatru, sztuk plastycznych i architektury (w ujęciu polskiego dziedzictwa narodowego), innowacyjności produktów i usług, komercjalizacji wyników badań naukowych oraz ich transferu do gospodarki.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek KurskiOnet: Kurski zwolniony "przez taśmę". Kaczyński wciąż ma o nią żal

Wspólnik kuzyna Kaczyńskiego wygrywa konkurs

Konkurs na opracowanie platformy streamingowej wygrała Fundacja Wspierania Historii Kinematografii Polskiej. Na wywiązanie się z zadania ma czas do 1 grudnia tego roku. Instytucja ta wygrała również konkurs na stworzenie multimedialnych materiałów w obszarze "historia Polski".

Prezesem fundacji jest Piotr Mikołajczak, muzyk i producent związany z Telewizją Polską oraz były mąż dyrektorki TVP Polonia Magdaleny Tadeusiak-Mikołajczak - zaznacza TVN24. Mikołajczak jest także wspólnikiem Jana Marii Tomaszewskiego w firmie Houseboat. Tomaszewski z kolei prywatnie jest bratem ciotecznym Jarosława Kaczyńskiego.

TVN24 zapytał Mikołajczaka o doświadczenie w tworzeniu serwisów streamingowych. - Na MeduM nie mam podpisanej jeszcze umowy, więc nie ma jeszcze o czym mówić - stwierdził. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czym zajmuje się spółka Houseboat.

Prezes Fundacji Wspierania Historii Kinematografii Polskiej wyjaśnił, że produkcją filmów historycznych zajmuje się od dwudziestu lat. Pracował przy teleturnieju "Ja to znam", a w ostatnich latach produkował serial "Leśniczówka" dla TVP1.

"Ktoś chce mieć własne królestwo"

Urzędnik z Kancelarii Premiera, który chciał zachować anonimowość, stwierdził, że pomysł Przemysława Czarnka dotyczący platformy jest "zbędny". Podobną infrastrukturę streamingową posiada bowiem m.in. Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. - To pomysł zbędny. Nie wiem, dlaczego budują nowe medium. Ale rozumiem, że ktoś chce mieć własne królestwo - podkreślił.

- Minister Czarnek wie, że w przyszłych wyborach istotne jest dotarcie do młodzieży. Uruchomienie tego projektu teraz da pierwsze wyniki na poziomie marca-kwietnia, w obszarze wyborczym. Silne dofinansowanie spowoduje wyprodukowanie ponad 200 klipów, które będzie można wykorzystać w różnych mediach społecznościowych. A Piotr Mikołajczak jest zdolnym script writerem i ciekawym muzykiem. To dość zdolna postać wielomedialna - powiedział.

Politycy PiS w SejmieUjawniamy tajne rozmowy w PiS. "Pierwsza dyskusja na serio o dymisji Morawieckiego"

Więcej o: