Donald Tusk kpi z pomysłów PiS na przetrwanie zimy: 15 stopni w mieszkaniu, zimna woda w kranie

W odpowiedzi na rosnące ceny energii politycy PiS zalecają "zaciskanie zębów". - Ja mam w domu 17-19 - stopni, można się przyzwyczaić - stwierdziła w czwartek ministerka klimatu Anna Moskwa. Odpowiedział jej Donald Tusk.

Inflacja, rosnące ceny energii i nadchodząca zima - to wszystko może wywoływać niepokój wśród Polaków. Prezydent Andrzej Duda namawiał do "zaciskania zębów" i optymizmu, z kolei ministerka klimatu Anna Moskwa zalecała w Radiu Zet obniżenie temperatury w mieszkaniach. Donald Tusk wyśmiał ten "program". 

Zobacz wideo Morawiecki doradzał kiedyś Tuskowi. Jak się teraz tłumaczy?

 Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Moskwa ma w domu 17 stopni: Można się przyzwyczaić

Anna Moskwa w czwartek 15 września była gościną Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. Dziennikarz pytał, ile jeszcze Polacy muszą zbiednieć, żeby wytrzymać drożyznę i wskazywał, że oszczędność w gospodarstwach domowych wynika z konieczności ze względu na wysokie ceny ogrzewania.

- Tak to działa, że jeśli coś przynosi korzyści na rachunku, to jesteśmy mobilizowani do działania jako Polacy - stwierdziła ministerka klimatu. Podkreśliła też, że oszczędzanie energii w domach to zmiana, która powinna mieć miejsce już dawno. Co jej zdaniem warto zrobić, żeby zmniejszyć rachunki za energię?

- Dużo możemy zrobić, możemy wymienić żarówki. Każde gospodarstwo domowe może sobie zrobić taki rachunek sumienia. Musimy się sporo nauczyć - stwierdziła, podkreślając, że sama wprowadziła zmiany już kilka lat temu.

Jak oszczędza na energii ministerka klimatu?

- Ja mam w domu 17-19 stopni, można się przyzwyczaić. To jest zdrowa temperatura dla organizmu - mówiła Moskwa.

Donald Tusk w Konstantynowie ŁódzkimMacierewicz ukrywał dowody ws. Smoleńska. Tusk: "Powinien siedzieć"

Donald Tusk drwi ze sposobów PiS na rosnące ceny energii

Do słów ministerki odniósł się Donald Tusk.

"U znajomych w mieszkaniu 15 stopni i zimna woda w kranie. Pewnie pilotaż programu pani minister Moskwy na sezon jesienno-zimowy" - napisał na Twitterze.

Wcześniej polityk żartował też z pomysłu Andrzeja Dudy na "zaciskanie zębów".

"Wczoraj prezydent Duda ogłosił swój program walki z drożyzną: 'Zaciśnijcie zęby i bądźcie optymistami'. Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby" - pisał o wypowiedzi prezydenta Donald Tusk.

Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji 'Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski', 20 września 2022 r.Tusk: Wielu polityków ma tę literkę "Z" niczym wytatuowaną na czole

**********

Więcej o: