Jacek Kurski nowym ministrem cyfryzacji? Fogiel: W PiS wielu nosi buławy w plecakach

- O tym, kto zasili rząd, zdecyduje kierownictwo PiS. Na razie jesteśmy w domenie spekulacji - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany o to, czy Jacek Kurski zostanie ministrem cyfryzacji. - Nic dzisiaj pan ode mnie nie wyciągnie - dodał.
Zobacz wideo Kurski odwołany. Raś: Bardziej spodziewałem się wymiany premiera

Według nieoficjalnych doniesień Radia ZET Jacek Kurski, jeszcze do niedawna prezes TVP, miałby objąć stanowisko ministra cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. O tę informację został zapytany we wtorek rzecznik partii. - W PiS wielu nosi buławy w plecakach, a równocześnie powtarzamy, że żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze. Nic dzisiaj pan ode mnie nie wyciągnie. Decyzje nie zapadły - powiedział Radosław Fogiel na antenie Radia ZET.

Poseł odniósł się także do spotkania Jacka Kurskiego z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS. - Jacek Kurski jest osobą optymistycznie nastawioną do życia. Nic dziwnego, że spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim - dodał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl Szef Gabinetu Dudy o reparacjach wojennych: Były spotkania, były rozmowy

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Na początku września Rada Mediów Narodowych niespodziewanie zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Radosław Fogiel przekazał wówczas, że "już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania". 

Gdy tylko Jacek Kurski stracił stanowisko, media spekulowały, że były szef TVP trafi do rządu Zjednoczonej Prawicy. Najczęściej przewijało się w tym kontekście Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak i wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski "Niech sobie rysuje". Kołodziejczak wręcza Kowalskiemu prezent

Więcej o: