We wtorek spotkanie liderów opozycji. "Wspólnie planujemy przyszłość"

We wtorek przy okazji konferencji dot. wschodniej flanki NATO spotkają się liderzy partii opozycyjnych w Polsce. - Informuję, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić - zapowiadał kilka dni temu Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz wideo Sikorski: Szkoda, że Polska knuje z jakimiś marginalnymi partiami, zamiast rządzić UE

We wtorek o godz. 11:00 odbędzie się organizowana przez prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego konferencja "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski", w której wezmą udział liderzy opozycji. Wśród uczestników spotkania będą wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący PO Donald Tusk, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i przewodniczący Polska 2050 Szymon Hołownia. Na spotkaniu ma być obecny także ambasador USA w Polsce. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"Jesteśmy dogadani"

Spotkanie zapowiadał kilka dni temu Włodzimierz Czarzasty. - Pokazuje [ono - red.], że opozycja pójdzie wspólnie do wyborów i będzie walczyła o władzę. O tym uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić - podkreślił.

- Dogadani jesteśmy co do tego, że nie atakując się, tylko wspierając w wyborach, będziemy wspólnie rządzili. To duża sprawa, jeżeli cztery różne formacje, różne programowo, są w stanie się dogadać - dodał.

Więcej o: