Nowe doniesienia ws. Jacka Kurskiego. Nieoficjalnie: Zostanie ministrem cyfryzacji

Były prezes TVP Jacek Kurski ma wejść do rządu jako szef ministerstwa cyfryzacji - podaje nieoficjalnie Radio ZET. Resort został zlikwidowany w 2020 roku.

Gdy tylko Jacek Kurski stracił stanowisko, media spekulowały, że były prezes TVP trafi do rządu Zjednoczonej Prawicy. Najczęściej przewijało się w tym kontekście Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz wideo Sikorski o Macierewiczu: PiS ma oszusta na stanowisku wiceprzewodniczącego partii

Radio ZET: Jacek Kurski zostanie ministrem cyfryzacji

Teraz Radio ZET donosi nieoficjalnie, że Kurski ma objąć resort cyfryzacji. Według dziennikarza stacji szef MKiDN Piotr Gliński nie chce odchodzić z rządu.

Rozgłośnia zwraca uwagę, że Kurski objąłby ministerstwo reaktywowane - resort cyfryzacji został bowiem zlikwidowany w 2020 roku (obowiązki MC przejęła kancelaria premiera). 

5 września Rada Mediów Narodowych jednogłośnie odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Nowym szefem został Mateusz Matyszkowicz - dotychczasowy członek zarządu telewizji publicznej.

Jarosław Kaczyński i Jacek Kurski w Sejmie Jacek Kurski spotkał się z Kaczyńskim. Po wyjściu był "wyraźnie zadowolony"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel napisał na Twitterze, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy". Dodał, że na Kurskiego czekają nowe zadania.

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" - napisał po odwołaniu Jacek Kurski.

Zarząd TVP jest obecnie jednoosobowy.

Pogrzeb królowej Elżbiety II Andrzej Duda na pogrzebie królowej Elżbiety. Media zwracają uwagę na miejsce

Więcej o: