Nowy sondaż. PiS bez większych zmian na czele stawki. Problemy może mieć Konfederacja

Na nieco ponad rok przed wyborami parlamentarnymi kolejne sondaże wskazują, że największym poparciem wśród Polaków cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z badania CBOS, do Sejmu mogą za to nie dostać się Konfederacja, a także PSL i Kukiz'15.
Zobacz wideo Patryk Jaki "błysnął" umiejętnościami językowymi w Parlamencie Europejskim. A mógł mówić po polsku...

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 30,4 proc. respondentów. To spadek o 1 pkt proc. względem sierpniowego badania.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Najwięcej traci Konfederacja

Drugi wynik w sondażu uzyskałaby Koalicja Obywatelska - swój głos chce na nią oddać 20,9 proc. ankietowanych (spadek o 0,2 pkt proc.). Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwa ugrupowania: Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 9,7 proc. (spadek o 0,4 pkt proc.) oraz Lewica, którą popiera 5,6 proc. osób (wzrost o 1,2 pkt proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyłaby natomiast Konfederacja. Wynik, który uzyskała w sondażu CBOS, to 4,1 proc. To spadek o 2,4 pkt proc. Poza Sejmem znalazłyby się również PSL-Koalicja Polska i Kukiz'15.

Jak podaje "Rzeczpospolita", gdyby wybory odbywały się w najbliższym czasie, do urn poszłoby 75 proc. badanych. Jednak aż co piąty z nich nie wie, na kogo oddać swój głos.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią przyszłego roku.

Sondaż CBOS przeprowadzony został w dniach 5-15 września 2022 roku na próbie 1119 osób metodami CAPI, CATI i CAWI.

Więcej o: