Janusz Kowalski wiceministrem rolnictwa. "Lepszy byłby ten legendarny traktor", "Ale orka" [KOMENTARZE]

"Kowalski w rządzie, Polska w ruinie. To już lepszym Wiceministrem Rolnictwa byłby ten legendarny traktor", "naprawdę nikt tak jak Janusz Kowalski nie podkreśla intelektualnej siły rządu Zjednoczonej Prawicy" - piszą politycy opozycji. W ten sposób komentują powołanie na stanowisko wiceszefa resortu rolnictwa Janusza Kowalskiego.
Zobacz wideo Morawiecki doradzał kiedyś Tuskowi. Jak się teraz tłumaczy?

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przekazał informację o dymisji Norberta Kaczmarczyka, który sprawował funkcję wiceministra rolnictwa. Zastąpić ma go Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski i były wiceszef resortu aktywów państwowych. "Janusz Kowalski został także Pełnomocnikiem Rządu ds. Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych. Akty powołania wręczył wicepremier, minister Henryk Kowalczyk" - przekazało Ministerstwo Rolnictwa.

Decyzję tę skomentował już sam zainteresowany. "Dziękuję za zaufanie ministrowi Zbigniewowi Ziobrze i Solidarnej Polski. Będę twardo walczył o interesy polskiej wsi!" - napisał Janusz Kowalski.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Henryk Kowalczyk, Janusz KowalskiWiadomo, kto zastąpi wiceministra Kaczmarczyka. Zgodę wydał Morawiecki

"Rolnik Kowalski. Ale orka..."

Do nominacji Janusza Kowalskiego na stanowisko wiceministra rolnictwa odnieśli się już m.in. politycy opozycji. - Z rolnictwem ma tyle wspólnego, co ja z rosyjskim baletem. (...) Próbują dorwać się do stołków. Więc jeśli trzeba będzie wsiąść do kombajnu czy traktora, to Janusz Kowalski sobie taki pojazd znajdzie - powiedział Tomasz Trela z Lewicy na antenie TOK FM.

"Kowalski w rządzie, Polska w ruinie. To już lepszym Wiceministrem Rolnictwa byłby ten legendarny traktor" - napisał europoseł Łukasz Kohut.

"Janusz Kowalski będzie teraz [wice - red.] ministrem rolnictwa. Ale jeśli pan Ozdoba jest w rządzie PiS [wice - red.] ministrem klimatu, to Kowalski może być od rolnictwa. Jakie to ma znaczenie, że się nie znają. Przecież chodzi tylko o to, żeby brać kasę za nic. Bezczelne darmozjady" - podkreślił poseł Sławomir Nitras.

"Ten pan Kowalski Janusz ma być wiceministrem rolnictwa? Oni jednak są perwersyjni w swojej estetyce i skali upadku" - zaznaczył europoseł Bartosz Arłukowicz.

"Naprawdę nikt tak jak Janusz Kowalski nie podkreśla intelektualnej siły rządu Zjednoczonej Prawicy..." - napisał Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

"Janusz Kowalski - piękny prezent Kaczyńskiego dla polskich rolników. Na pewno docenią powagę tej nominacji a tym samym szacunku dla spraw wsi" - podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz.

"Rolnik Kowalski. Ale orka..." - tak brzmi komentarz Marka Belki.

"Janusz Kowalski nowym ministrem rolnictwa? Chyba jako ekspert od siania nienawiści" - napisał z kolei poseł Franciszek Sterczewski.

"Może i Kowalski na uprawach się nie zna, ale wiedzę o życiu wieprzy, bydła, baranów i osłów ma perfekcyjną" - stwierdził mec. Roman Giertych.

Jarosław Kaczyński w KarpaczuPiS wypowiada opozycji wojnę totalną. Tak próbuje ograniczyć straty w sondażach

Więcej o: