Wiceszef klubu PiS Marek Suski rozważa porzucenie funkcji przewodniczącego rady programowej Polskiego Radia. Poinformował o tym na poniedziałkowym posiedzeniu rady - podaje Press.
Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl
Jan Ordyński, członek rady programowej Polskiego Radia (którego cytuje portal), stwierdził, że Suski "w trakcie posiedzenia powiedział, że rozważa rezygnację, bo prezes Kamińska ignoruje radę, nie ma współpracy z zarządem". - Rada ciągle nie dostała jesiennych ramówek anten Polskiego Radia - dodał Ordyński.
W marcu tego roku Rada Mediów Narodowych, w skład której wchodzili m.in. związani z PiS Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka, zdecydowała o pozostawieniu Agnieszki Kamińskiej na stanowisku w zarządzie Polskiego Radia. Po posiedzeniu RMN jej ówczesny członek Juliusz Braun relacjonował, że zapadła również decyzja, aby zarząd Polskiego Radia nadal był jednoosobowy.
Na marcowym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych jej członkowie nie mieli okazji zapoznać się z opiniami na temat oceny pracy Kamińskiej. Tymczasem wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska zauważała w liście do KRRiT, że Kamińska "ośmiesza instytucję z prawie stuletnią historią". Rada Programowa Polskiego Radia z kolei dwa razy negatywnie zaopiniowała ramówki radiowej Trójki i odrzuciła sprawozdanie o realizacji "misji rozgłośni". Marek Suski zwracał uwagę na katastrofalne spadki słuchalności i kiepską ramówkę radiowej Trójki.
Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne, jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu
- mówił w marcu Suski.
Przypomnijmy, że Agnieszka Kamińska Polskim Radiem kieruje od 2020 roku. Jej zasługą jest powstanie internetowego Radia 357, stworzonego przez dziennikarzy Trójki. Większość z nich odeszła po zawieszeniu Marka Niedźwieckiego, Haliny Wachowicz i Barka Gila za rzekome nieprawidłowości przy głosowaniu na Listę Przebojów Trójki [czego nigdy nie udowodniono - przyp. red.].
Wcześniej Kamińska usunęła z anteny Annę Gacek, która prowadziła autorskie audycje muzyczne. Jedną współprowadziła z Wojciechem Mannem, który także w geście sprzeciwu odszedł z Trójki. Mann dołączył do Radia Nowy Świat, drugiego radia współtworzonego przez byłych dziennikarzy Trójki.
Od 2020 r. w Trójce niemal bez przerwy zachodzą zmiany kadrowe: szef rozgłośni zmieniał się kilka razy, a do kadry Trójki dołączyli dziennikarze wcześniej związani m.in. z TVP i Telewizją Republika. Do tego rozgłośnia z miesiąca na miesiąc notuje coraz gorsze wyniki słuchalności.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>