Polacy najbardziej ufają Dudzie. Ziobro, Kaczyński i Tusk liderami "rankingu nieufności" [SONDAŻ]

Najwyższym zaufaniem wśród Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda - wynika z sondażu CBOS. Najbardziej nieufni rodacy są z kolei w stosunku do Zbigniewa Ziobry, Jarosława Kaczyńskiego oraz Donalda Tuska.
Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, respondenci największym zaufaniem darzą Andrzeja Dudę. Prezydentowi ufa 48 proc. osób, których opinie badano. Nieco mniej - bo 40 proc. - wyraziło nieufność wobec głowy państwa.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w AfrycePrezydent odwiedza Afrykę. Delegacja, w tym PGNiG, rozmawia o surowcach

Ziobro, Kaczyński i Tusk liderami "rankingu nieufności"

Tyle samo, bo po 40 proc. ankietowanych, odpowiedziało, że najbardziej ufa Rafałowi Trzaskowskiemu i Szymonowi Hołowni. Prezydentowi Warszawy nie ufa również 40 proc. badanych, a liderowi Polski 2050 - 32 proc. rodaków. Na kolejnej pozycji uplasowali się ex aequo Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak. Ufa im po 36 proc. respondentów. Premiera nie darzy zaufaniem aż 52 proc. osób, a ministra obrony narodowej - 35 proc.

Z kolei Władysław Kosiniak Kamysz cieszy się 35-procentowym zaufaniem (przeciwnego zdania jest 27 proc. osób), a Jarosław Kaczyński - 32-procentowym. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie ufa z kolei aż 55 proc. badanych. Większą nieufność respondenci czują jedynie w stosunku do Zbigniewa Ziobry - to 56 proc. z nich.

Liderowi Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi ufa 29 proc. osób. Nie ufa mu natomiast 53 proc. ankietowanych, co plasuje go na trzecim miejscu w rankingu nieufności.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS w dniach 14-25 sierpnia na próbie liczącej 1043 osoby. Badanie odbyło się przy pomocy metod: CAPI, CATi i CAWI. 

Prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej ws. jednej z produkcji. Warszawa, 29 lipca 2020 r.Fogiel o przyszłości Kurskiego. "Na razie zasłużony odpoczynek"

Więcej o: