Jaka przyszłość czeka Kurskiego? Terlecki: Tak wybitny znawca mediów nie zostanie bezrobotny

Zdaniem Ryszarda Terleckiego w odwołaniu Jacka Kurskiego "nie ma niczego nadzwyczajnego". - Tak wybitny znawca mediów oraz polityk nie zostanie bezrobotny - powiedział pytany o przyszłość byłego już szefa TVP.

- Odbyło się głosowanie w Radzie Mediów Narodowych i pan prezes został odwołany. Każde stanowisko kiedyś trzeba opuścić, więc pan prezes też opuścił. Nie ma w tym – moim zdaniem – niczego nadzwyczajnego - ocenił Ryszard Terlecki w rozmowie z portalem i.pl

Zobacz wideo Kaczyński zna plany Tuska co do Polski. "Podporządkować Niemcom"

Ryszard Terlecki o Kurskim: Wybitny znawca mediów nie zostanie bezrobotny

Na pytanie, czy był zaskoczony odwołaniem Jacka Kurskiego, szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu odparł: - To była decyzja, która nie była - powiedzmy - upubliczniana wcześniej, więc to zaskoczenie jest w tym sensie naturalne.

Jarosław KaczyńskiDziennikarz sugerował, że Kaczyński jest osobą homoseksualną. Ruszył proces

Terlecki powiedział, że obecnie jego obóz nie będzie zdradzał informacji co do przyszłości Kurskiego. Stwierdził, że "tak wybitny znawca mediów oraz polityk nie zostanie bezrobotny".

Zmiana prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko to powołała Mateusza Matyszkowicza - dotychczasowego członka zarządu telewizji publicznej. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel napisał na Twitterze, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy.

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" - napisał Jacek Kurski

Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że Kurski nie spodziewał się tak nagłej dymisji. "Niemniej Kurski sam chciał odejść z TVP, ale - co ważne - dopiero tuż przed wyborami, w 2023 r., a nie już teraz. Z kolei Mateusz Matyszkowicz, który z wice- został awansowany na prezesa TVP został wcześniej poinformowany o planie zdymisjonowania 'Kury'" - opisywał nasz dziennikarz Jacek Gądek.

Mateusz Matyszkowicz w 'Wiadomościach' TVPCo się zmieni w TVP? Odchyły do korekty, bo PiS musi przezimować

Więcej o: