Mateusz Morawiecki nawiązał do "Roty": PiS nie pozwala pluć sobie w twarz. W tle wina Niemiec i UE

Premier Mateusz Morawiecki kontynuuje objazd po Polsce. We wtorek wybrał się na Podlasie, w tym do Brańska (pow. bielski). Część wystąpienia poświęcił Niemcom i przekonywaniu wyborców, że - nawiązując do słów "Roty" Marii Konopnickiej - PiS "nie pozwala pluć sobie w twarz".

- Dziś mierzymy się z koszmarnym kryzysem energetycznym, który jest zresztą wynikiem fatalnych błędów Unii Europejskiej i oczywiście też - w pierwszej kolejności - agresji rosyjskiej. Ale błędna polityka UE, którą wskazywaliśmy od lat, trwała wcześniej - podkreślił Morawiecki na spotkaniu z wyborcami z Brańska.

- Dziś, kiedy jesteśmy ofiarami tej polityki, polityki Putina razem z rządem niemieckim, trzeba to im przypominać, bo ich polityka klimatyczna jest w ruinie, jest wielką klęską, klęską niemieckiego rządu, niemieckiej polityki - cała Europa to wie! - dodał.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jacek KurskiPremier pytany o poziom telewizji kierowanej przez Kurskiego. Robi uniki

Morawiecki: Mamy dość pouczania ze strony Niemiec

- I oni ze wstydem dzisiaj próbują zmieniać tematy. A my mamy już dość tego pouczania ze strony Niemiec, dość pouczania czym jest demokracja, czym jest praworządność - kontynuował premier. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że Polska "była jednym z pierwszych państw na świecie, które budowało demokrację - pierwszy Sejm w 1468 r.".

Zobacz wideo Dziennikarze pytają Morawieckiego o nawozy. "Mamy do czynienia z sytuacjami o charakterze kwadratury koła"

Mateusz Morawiecki: Rząd PiS nie pozwala sobie pluć w twarz

Przypomniał też o niemieckim serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", emitowanym w Polsce około 10 lat temu. - Co za bezczelność, żeby Armię Krajową pokazywać w złym świetle, naszych najświętszych bohaterów, którzy walczyli o wolność, w dramatycznej sytuacji. Oni - ci oprawcy, zbrodniarze - powinni być potępieni, a ich wnuki mają czelność robić taki film. Dziś trochę ciszej o tym filmie, ale także dlatego, że rząd PiS nie pozwala sobie pluć w twarz. I nie pozwolimy - mówił premier.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Bujawach GniewoszachMorawiecki chwali się grą w tenisa stołowego. W sieci fala komentarzy

Więcej o: