CBOS. Rząd traci poparcie. Najgorsze notowania gabinetu Morawieckiego [SONDAŻ]

Zaledwie 29 proc. Polaków ocenia dobrze rząd Mateusza Morawieckiego. Grupa przeciwników liczy już prawie połowę ankietowanych: to 46 proc. pytanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Ostatni miesiąc to wyraźne pogorszenie notowań partii rządzącej.

Popularność wśród wyborców traci również sam szef rządu. 55 proc. respondentów jest niezadowolonych z tego, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu. Zadowolonych jest 31 proc. osób - wynika z danych opublikowanych m.in. przez dziennik.pl.

CBOS podkreślił, że zdecydowanie umocniły się negatywne oceny polityki gospodarczej rządu. "Wyraźnie wzrosło ponadto niezadowolenie z samego premiera. Ogólnie rzecz biorąc, są to najgorsze notowania w historii obu gabinetów Mateusza Morawieckiego" - zaznaczyli autorzy badania.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hennig-Kloska: Niemcy niewątpliwie mają dług moralny wobec Polski

Sondaż. "Wynik najgorszy w historii obu gabinetów Morawieckiego"

Liczba zwolenników rządu spadła o 3 punkty procentowe i wyniosła 29 proc. Z kolei zwolenników przybyło o 7 punktów - jest ich 46 proc. 23 proc. badanych przez CBOS zadeklarowała swoją obojętność wobec rady ministrów, a 3 proc. respondentów odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Autorzy sondażu tłumaczą, że zdecydowanie bardziej krytyczne, niż jeszcze w lipcu, są oceny gospodarczych działań rządu. 27 proc. badanych (spadek o 6 punktów proc.) uważa, że polityka prowadzona przez gabinet Morawieckiego stwarza szansę poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwnego zdania jest już ponad 60 proc. ankietowanych (62 proc., czyli więcej o 7 pp. niż w lipcu.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 14-25 sierpnia na próbie 1043 osób. Większość zapytano metodą CAPI (wywiad bezpośredni z ankieterem), 23,3 proc. - CATI (wywiad telefoniczny) i 16,7 proc. - CAWI (wypełnienie ankiety internetowej).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: