Mateusz Morawiecki pytany o poziom telewizji kierowanej przez Kurskiego. Premier robi uniki

Podczas briefingu prasowego w Wysokiem Mazowieckiem premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jeden z nich poprosił go o komentarz do poziomu prezentowanego przez telewizję TVP, którą do 5 września kierował Jacek Kurski.

Premier Mateusz Morawiecki kontynuuje dziś (6.09) objazd po Podlasiu. O 7.45 w Dąbrowie Moczydłach spotkał się na śniadaniu z rolnikami. Następnie szef rządu udał się do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie o 8.30 odwiedził Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita.

Mateusz Morawiecki pytany o poziom TVP za Kurskiego. "Nie oglądam"

Podczas briefingu prasowego w drugiej z miejscowości szef rządu odpowiadał na pytania dziennikarzy. Wśród nich pojawiło się jedno o wczorajsze niespodziewane odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Adrian Zaborowski ze stacji TVN24 zadał pytanie, czy premierowi "podoba się poziom telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego".

Zanim odpowiedział, premier nabrał solidny haust powietrza, po czym stwierdził, że nie ogląda telewizji.

Ja nie oglądam telewizji, szczerze powiedziawszy, ani jednej, ani drugiej, ani trzeciej, więc trudno mi się wypowiedzieć w tej kwestii

- powiedział szef rządu.

Zapytany o powody utraty stanowiska przez Kurskiego, Mateusz Morawiecki ponownie nabrał wody w usta: - Proszę kierować te pytania do Rady Mediów Narodowych - powiedział.

Tak samo było w przypadku pytania o to, czy Jacek Kurski wejdzie do rządu i jakie będzie miał stanowisko

- Jak będą decyzje co do zmian w rządzie, to dowiedzą się państwo o tym w stosownym czasie - odparował premier.

W podobnym tonie Mateusz Morawiecki odpowiadał dzień wcześniej."Decyzję o odwołaniu prezesa TVP podjęła autonomicznie Rada Mediów Narodowych. Jeśli będą jakiekolwiek zmiany, to wszyscy państwo dowiecie się o nich w stosownym czasie" - odpowiedział premier na pytanie o ewentualne dołączenie Jacka Kurskiego do rządu.

Zobacz wideo Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Hennig- Kloska: Wydaje się, że był zaskoczony tą decyzją.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Kurski jest lojalny wobec prezesa PiS", ale "podszczypuje" Morawieckiego

Jak informowaliśmy, istniały doniesienia, że Jacek Kurski i Mateusz Morawiecki nie pałają wobec siebie szczególną sympatią. W artykule z 2020 roku nasz dziennikarz Jacek Gądek tak pisał o relacjach między dwoma twarzami PiS:

Kurski przez ponad cztery lata rządów w TVP zdążył zyskać sobie wrogów w prezydencie, premierze i dwóch wicepremierach. Sam zapracował na to, aby Duda, Gowin i Morawiecki chcieli zobaczyć, jak pakuje się i opuszcza "koloseum" TVP pokonany.

Jak pisał nasz dziennikarz: "Kurski jest lojalny wobec prezesa PiS, ale już Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego jego TVP wiele razy podszczypywała, czasami otwarcie krytykowała".

Odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych niespodziewanie odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej w poniedziałek 5 września. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że teraz przed Jackiem Kurskim nowe zadania. "Każdy ma swoją funkcję i misję do wypełnienia, przed Jackiem Kurskim będą nowe zadania" - powiedział Radosław Fogiel. Rzecznik PiS dodał, że odwołanie Jacka Kurskiego nie oznacza, że jego działalność na stanowisku prezesa TVP była oceniana negatywnie.

Rada Mediów Narodowych powołała na stanowisko prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza - dotychczasowego członka zarządu telewizji publicznej. Zarząd będzie teraz jednoosobowy.

Więcej o: