Morawiecki chwali się grą w tenisa stołowego. W sieci krytyka: "Czy stołem można palić w piecu?"

Mateusz Morawiecki odwiedził miejscowość Bujały-Gniewosze, gdzie spotkał się z wielopokoleniową rodziną. Podczas wizyty premier zagrał w tenisa stołowego. Zdjęcia i nagranie opublikował w sieci. Część komentujących krytykuje zachowanie szefa rządu, pisząc, że w kraju jest dość problemów, którymi powinien się zająć, zamiast grać w ping-ponga.

Mateusz Morawiecki rozpoczął akcję "Bezpieczna Polska, Bezpieczni Polacy", w której ramach odwiedzi trzy województwa. W poniedziałek premier pojawił się m.in. w miejscowości Bujały-Gniewosze pod Sokołowem Podlaskim (woj. mazowieckie), gdzie spotkał się z wielopokoleniową rodziną i zagrał w tenisa stołowego. Zdjęcia i nagranie z rozgrywki z młodą mieszkanką domu trafiły do mediów społecznościowych szefa rządu.

Mateusz MorawieckiMorawiecki: Będzie trzecia kadencja. "Przegrana byłaby nieszczęściem dla Polski"

"W odróżnieniu od niektórych moich oponentów, którzy zawodowo robią to z trybuny sejmowej - ja piłeczkę odbijam tylko w takich okolicznościach..." - napisał na Facebooku Morawiecki.

Morawiecki gra w ping-ponga. "Tak się, rodacy, możecie rozgrzać, jak będzie zimno w domu"

Pod wpisami premiera Morawieckiego pojawiło się sporo nieprzychylnych komentarzy. Krytykujący zwracają uwagę, że szef rządu, zamiast popisywać się grą, powinien zająć się palącymi problemami w kraju.

"Inflacja 16 proc. Co by tu zrobić? Popykam w pingla!" - ironizuje pod tweetem premiera poseł Lewicy Maciej Gdula. W podobnym tonie piszą też inni internauci: "Kraj w ruinę idzie i drożyznę, inflacja 16 proc., a pan premier harata w ping-ponga".

Mateusz Morawiecki i Jacek KurskiMorawiecki twierdzi, że Kurskiego odwołała "autonomiczna" RMN

Kilka kolejnych przykładów: "Tak się, rodacy, możecie rozgrzać, jak będzie zimno w domu", "Czy tym stołem można palić w piecu?".

"A gdzie tu jest bezpieczna Polska? Gdzie są bezpieczni Polacy?" - zastanawia się inna osoba. "Dramatyczna sytuacja w kraju a premier gra w pingla... Absolutnie nie jesteście rządem na trudne czasy" - podkreśla.

"Tak, też jak gram bezinteresownie w ping-ponga to zawsze jest przy tym telewizja i fotograf. A ludzie spontanicznie czekają z kwiatami. Proszę odbić inflację i cały ten bałagan!" - czytamy pod wpisem Mateusza Morawieckiego na Facebooku.

Zobacz wideo Dziennikarze pytają Morawieckiego o nawozy. "Mamy do czynienia z sytuacjami o charakterze kwadratury koła"
Więcej o: