Pokazali akrobacje Antoniego Macierewicza. Były minister skacze do wody z 5- i 10-metrowych wież

Nie jest tajemnicą, że pasją byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza są skoki do wody. 74-letni polityk opowiedział o swoim hobby na antenie Telewizji Republika. Pokazano także nagrania z jego treningów, na których wykonuje różne pozycje akrobatyczne. "Niesamowita forma" - zachwycała się dziennikarka stacji.

Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika opowiedział o swoim hobby, czyli skokach do wody. W programie "Poza polityką" zdradził, że co drugi dzień pojawia się na basenie i skacze z wież 5- i 10-metrowych. - W Warszawie jest jedna taka wieża, w Pałacu Kultury - mówił. Podczas skoków dodaje także pozycje akrobatyczne jak przewroty w przód i w tył. 

Przekazał, że skoki są dla niego formą odpoczynku psychicznego. W telewizji pokazano także kilka nagrań z treningu Macierewicza. "Niesamowita forma" - zachwycała się dziennikarka stacji. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Bywa szarmancki". Kim naprawdę jest Antoni Macierewicz?

Jeszcze za czasów pracy w MON Macierewicz miał nocami korzystać z basenu żandarmerii wojskowej oraz trampoliny, a obiekt otwierano specjalnie dla niego. Polityk jest znany z zamiłowania do sportów wodnych - w młodości trenował skoki do wody w Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Formę Antoniego Macierewicza zachwalał niegdyś podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił, że niektórzy mu jej zazdroszczą. Wspomniał też o skokach do wody z wieży, które są ponoć domeną Macierewicza.  

Antoni Macierewicz obchodził 70. urodzinyMacierewicz robi salto. Janniger pokazał nagranie

"Półtora salta w przód w pozycji kucznej z 5-metrowej wieży"

W 2018 roku w czasie imprezy urodzinowej, którą byłemu szefowi MON wyprawiło środowisko "Gazety Polskiej", odtwarzany był filmik, na którym widać skaczącego do wody Macierewicza. 

- To ten właśnie skok (półtora salta w przód w pozycji kucznej z 5-metrowej wieży) - napisał Edmund Janniger, ówczesny współpracownik Macierewicza. Na Twitterze podzielił się też filmem:

Więcej o: