Mateusz Morawiecki dla "Sieci": Będzie trzecia kadencja. "Przegrana byłaby nieszczęściem dla Polski"

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje w nowym numerze tygodnika "Sieci", że Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory parlamentarne i utrzyma władzę. Szef rządu krytykuje też opozycję: - Nie ma w Europie innej opozycji, która tylko w jakimś nieszczęściu swoich rodaków, w jakiejś nędzy kraju, katastrofie widzi możliwość zwycięstwa, która tak cynicznie trzyma za to kciuki.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego postawa opozycji sprzyja dążeniom Moskwy do destabilizacji. - Musimy chronić naszą stabilność. Putin chce klęski obozu propolskiego - my musimy zapewnić temu obozowi kolejną kadencję rządów. To jest dziś polska racja stanu - stwierdził szef rządu w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Prezentacja raportu PiS o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku okupacji niemieckiej. Warszawa, 1 września 2022 r. Jarosław Kaczyński radzi, czym palić. "Polska musi być ogrzana"

Morawiecki o szansach PiS na trzecią kadencję: Wygramy wybory

- I chcę powiedzieć jasno, chcę, by to wybrzmiało: my kolejne wybory wygramy, dalej będziemy prowadzili dobrym kursem polskie sprawy. Szanse na trzecią kadencję są bardzo duże. Zmieniliśmy Polskę, wzmocniliśmy fundamenty jej rozwoju i bezpieczeństwa. Jeśli uzyskamy zgodę Polaków na kolejne cztery lata, to perspektywa 12 lat daje pewność domknięcia kluczowych projektów - podkreślił.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Trzaskowski o KPO: Nas nie stać na to, żeby się tych pieniędzy pozbawić

Morawiecki o opozycji: Potulna wobec sił zewnętrznych, nienowoczesna

Premier uważa, że podczas wyborów będziemy decydowali "między projektem rozwoju, który reprezentuje obóz rządzący, a stagnacją połączoną z potulnością wobec sił zewnętrznych znaną Polakom z przeszłości". - Nasi oponenci polityczni krytykują duże projekty rozwojowe. Ich podejście jest szokująco archaiczne, nienowoczesne - przekonuje Morawiecki.

Demonstracja podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Targu "Deutsche Patrioten" i "szambiorze pierońskie". Emocje na spotkaniu z Kaczyńskim

- Polska zasługuje na więcej niż miałkość i miernota, w którą próbuje nas wepchnąć opozycja. Projekty, które realizujemy, mamy w planach, podnoszą nas na zupełnie nowy poziom cywilizacyjnego rozwoju. Ich przerwanie przez kompletną zmianę rządu byłoby dla Polski prawdziwym nieszczęściem. Dlatego musimy walczyć, musimy zwyciężyć. I to zwycięstwo jest w zasięgu ręki - zaznacza Prezes Rady Ministrów.

Wybory do Sejmu. PiS prowadzi w nowym sondażu

Z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że gdyby wybory odbyły się najbliższej niedzieli, wygrałoby PiS, na które zagłosowałoby 32 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25 proc. Podium zamknęłaby natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni, która mogłaby liczyć na 13,3 proc. głosów. Więcej szczegółów w tym artykule:

Jarosław Kaczyński (zdjęcie ilustracyjne) PiS wciąż na prowadzeniu. Partia rządząca odnotowała wzrost

Więcej o: