Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Na początek Małopolska i Podkarpacie. "Czas na matecznik"

W weekend Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami Małopolski i Podkarpacia. Po krótkiej przerwie prezes PiS wznawia objazd Polski, a głównym tematem przemówień polityka mają być m.in. reparacje od Niemiec.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel przekazał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że wznowienie objazdu Polski przez Jarosława Kaczyńskiego odbywa się zgodnie z planem. Prezes PiS już wcześniej zapowiadał, że wróci do spotkań z mieszkańcami różnych regionów kraju na początku września, zaraz po wakacyjnej przerwie.  

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński w Koninie: Mamy możliwości, bo ucięliśmy kradzieże

Jarosław Kaczyński wraca do objazdu Polski. Znane są miejsca i terminy spotkań w Małopolsce

W sobotę 3 września Jarosław Kaczyński odwiedzi Nowy Targ i Nowy Sącz w województwie małopolskim. W pierwszym z tych miast spotkanie z prezesem PiS rozpocznie się o godzinie 14:30 w Miejskim Centrum Kultury. O 18 rozpocznie się spotkanie Kaczyńskiego w Nowym Sączu, a dokładnie w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Spotkania będą transmitowane na stronach PiS w mediach społecznościowych. 

W niedzielę 4 września Jarosław Kaczyński odwiedzi województwo podkarpackie - a dokładnie miejscowości Mielec i Stalową Wolę. Na razie nie są znane dokładne informacje o miejscu i godzinie spotkań. Portal hej.mielec.pl informuje, że Jarosław Kaczyński może pojawić się w Mielcu koło godziny 13. Najprawdopodobniej w Domu Kultury SCK. Z kolei echodnia.eu nieoficjalnie typuje, że spotkanie w Stalowej Woli może mieć miejsce w szkole podstawowej numer 3 imienia Bohaterów Westerplatte, gdzie znajduje się duża hala sportowa. Co ciekawe, Kaczyński wybrał głównie te gminy, w których PiS ma największe, sięgające nawet 80 proc. poparcie.

Jak podaje "Wyborcza", z rozmów z lokalnymi działaczami PiS-u wynika, że spotkania w zamkniętej sali mają być bardziej bezpieczne dla partii, ponieważ "rośnie grono osób niezadowolonych z sytuacji w kraju". Na spotkaniach plenerowych Kaczyński mógłby być zakrzyczany przez osoby sprzeciwiające się polityce Zjednoczonej Prawicy.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Spotkanie przedwyborcze Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku - 2 lipca 2022 r.Spotkanie z Kaczyńskim w Nowym Targu nie dla każdego. "Nie chcemy burd"

Do wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2023 roku, Jarosław Kaczyński chce odwiedzić wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę ugrupowania - w tych jednostkach PiS ma bowiem swoich przedstawicieli. Oficjalnie na spotkanie z prezesem PiS może przyjść każdy, jednak mieszkańcy regionów, gdzie odbywały się spotkania, często nie mogli w nich uczestniczyć z powodu braku miejsc. 

Flaga NiemiecPiS domaga się 6 bilionów zł reparacji. Jest reakcja niemieckiej ambasady

Jarosław Kaczyński ma podsumować ostatnie lata rządów Zjednoczonej Prawicy. Według nieoficjalnych ustaleń WP.pl głównym tematem rozmów ma być krytyka polityki Niemiec I projekt reparacji wojennych, o które chce walczyć PiS. Poza tym polityk ma krytykować Unię Europejską, która po tym, jak Polska nie spełniła warunków dot. niezawisłości sądów, zablokowała naszemu kraju wypłatę pieniędzy z KPO. Kaczyński ma poruszać też temat inflacji, jednak odpowiedzialnością za tę sytuację ma zrzucić na Putina, politykę UE oraz rząd. 

Więcej o: