Czarnek wzywa do kontrrewolucji. Mówi też o "zgniłym" Zachodzie i zwalczaniu chrześcijan

- To nie jest tak, że następuje jakaś erozja wolności religijnej. To jest brutalna rewolucja, która powoduje brutalny atak na wszystko, co jest związane z chrześcijaństwem - mówił Przemysław Czarnek w czasie wystąpienia na konferencji naukowej. - Jeżeli nie chcemy być Zachodem, w sensie kulturowym tego zgniłego, antyreligijnego działania, to musimy być kontrrewolucjonistami - podkreślał minister edukacji i nauki.
Zobacz wideo Czarnek: To, że mam tylko jedną żonę, ślub kościelny i tylko małżeńskie dzieci, nie znaczy, że jestem jaskiniowcem

W piątek Przemysław Czarnek był jednym z mówców międzynarodowej konferencji naukowej pod tytułem "Ograniczenia i naruszenia wolności religijnej. Perspektywa krajowa i międzynarodowa", organizowanej w Warszawie przez Centrum Badań Polityki Europejskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Przemysław CzarnekCzarnka zdenerwowały pytania o żonę. Do Mazurka: Nie pański interes

Czarnek: Potrzebna nam kontrrewolucja

Podczas swojego wystąpienia szef resortu edukacji odniósł się do słów wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, który stwierdził, że obecnie mamy do czynienia z - jak to określił - "erozją, destrukcją wolności religijnej we współczesnym świecie". Zdaniem Przemysława Czarnka należy stanąć do "jawnej obrony tego, co jest zapisane w konstytucji".

- To nie jest tak, że następuje jakaś erozja wolności religijnej. To jest brutalna rewolucja, która powoduje brutalny atak na wszystko, co jest związane z chrześcijaństwem, religią, bo głównie o chrześcijan nam tu chodzi - mówił minister. Dodał, że musimy sobie zdać sprawę, że jesteśmy na froncie wojny kulturowej, którą prowadzą rewolucjoniści, "którzy nie biorą jeńców". - Nie jest nam potrzeba dyskusja o wolności religijnej i o jej erozji, tylko kontrrewolucja. [...] Nas się dziś nie dyskryminuje, nas się zwalcza i wyrzuca. Wszystko, co związane chrześcijaństwem, katolicyzmem, z religią jako taką, jest obśmiewane i opluwane - stwierdził.

- Polska była i jest centrum wolności i to centrum wolności trzeba ratować kontrrewolucją - dodał. Polityk zaznaczył, że Polska, jeśli nie chce być Zachodem, "w sensie kulturowym tego zgniłego, antyreligijnego działania", musi podjąć działania kontrrewolucyjne.

Przemysław Czarnek i jego żona Katarzyna Czarnek podczas 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - lipiec 2022Sprzeczka o żonę ministra edukacji w RMF FM. Kim jest Katarzyna Czarnek?

Konferencja "Ograniczenia i naruszenia wolności religijnej. Perspektywa krajowa i międzynarodowa" potrwa dwa dni. Jak informuje Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, "ideą konferencji jest refleksja nad problematyką swobody wyrażania przekonań religijnych oraz skutecznością mechanizmów gwarantujących wolność kultu religijnego w kontekście nowych wyzwań, takich jak mowa nienawiści czy tak zwana poprawność polityczna, które coraz częściej wykorzystywane są jako usprawiedliwianie działań ukierunkowanych na ingerencję w sferę wolności religijnej zarówno jednostek, jak i rozmaitych grup wyznaniowych".

Więcej o: