Historia i teraźniejszość. Nieoficjalnie: drugi podręcznik ma już komplet recenzji

Drugi podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość jest już bliski dopuszczenia do nauki. Jak ustalił nieoficjalnie Onet.pl, książka przygotowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ma pozytywne recenzje językowe i merytoryczne. Minister edukacji Przemysław Czarnek nie wykluczał, że podręcznik uzyska ostateczną akceptację resortu jeszcze w piątek.

Na początku lipca resort edukacji dopuścił do użytku szkolnego podręcznik prof. Wojciecha Roszkowskiego "Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979".

Książka wydana przez wydawnictwo Biały Kruk przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Od września lekcje z historii i teraźniejszości będą prowadzone w klasach I w liceach, technikach i szkołach branżowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wokół podręcznika narosło sporo kontrowersji ze względu nie tylko na specyficzny dobór treści, ale również słownictwa.

'Roztrzaskane lustro' - książka prof. Wojciecha RoszkowskiegoPodręcznik do HiT-u, ale w wersji bez trzymanki. Czytamy Roszkowskiego

Nauczyciele przedmiotu będą mieli do wyboru także inne podręczniki. Jak podaje nieoficjalnie Onet.pl, inna książka przygotowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zebrała już komplet pozytywnych recenzji językowych i merytorycznych.

W piątek rano w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wskazywał, że decyzja ministerstwa o dopuszczeniu podręcznika może zostać podjęta jeszcze w piątek.

Zobacz wideo Trzaskowski o aborcji: To kobieta powinna decydować

HiT. Kontrowersyjny podręcznik

Tymczasem Inicjatywa Wolna Szkoła zakończyła akcję tworzenia interaktywnej mapy szkół, w których nauczyciele nie będą korzystać z podręcznika autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Weryfikacji dokonano jedynie na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych placówek.

Weryfikacja szkół była prowadzona od 23 do 31 sierpnia. "Na 2336 sprawdzonych szkół, w 2089 nie wskazano książki Wojciecha Roszkowskiego, a tylko 53 zdecydowały się wybrać ten podręcznik" - przekazali działacze inicjatywy.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: