Historia i teraźniejszość. Nieoficjalnie: drugi podręcznik ma już komplet recenzji

Drugi podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość jest już bliski dopuszczenia do nauki. Jak ustalił nieoficjalnie Onet.pl, książka przygotowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ma pozytywne recenzje językowe i merytoryczne. Minister edukacji Przemysław Czarnek nie wykluczał, że podręcznik uzyska ostateczną akceptację resortu jeszcze w piątek.

Na początku lipca resort edukacji dopuścił do użytku szkolnego podręcznik prof. Wojciecha Roszkowskiego "Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979".

Książka wydana przez wydawnictwo Biały Kruk przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Od września lekcje z historii i teraźniejszości będą prowadzone w klasach I w liceach, technikach i szkołach branżowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wokół podręcznika narosło sporo kontrowersji ze względu nie tylko na specyficzny dobór treści, ale również słownictwa.

Nauczyciele przedmiotu będą mieli do wyboru także inne podręczniki. Jak podaje nieoficjalnie Onet.pl, inna książka przygotowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zebrała już komplet pozytywnych recenzji językowych i merytorycznych.

W piątek rano w RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wskazywał, że decyzja ministerstwa o dopuszczeniu podręcznika może zostać podjęta jeszcze w piątek.

Zobacz wideo Trzaskowski o aborcji: To kobieta powinna decydować

HiT. Kontrowersyjny podręcznik

Tymczasem Inicjatywa Wolna Szkoła zakończyła akcję tworzenia interaktywnej mapy szkół, w których nauczyciele nie będą korzystać z podręcznika autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Weryfikacji dokonano jedynie na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych placówek.

Weryfikacja szkół była prowadzona od 23 do 31 sierpnia. "Na 2336 sprawdzonych szkół, w 2089 nie wskazano książki Wojciecha Roszkowskiego, a tylko 53 zdecydowały się wybrać ten podręcznik" - przekazali działacze inicjatywy.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: