Nowy Targ. Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim na zapisy. "To oczywiste. Nie pozwolimy na burdy"

Jarosław Kaczyński kończy urlop i wznawia trasę po Polsce. W najbliższą sobotę prezes PIS spotka się ze swoimi wyborcami z Nowego Targu. Na wydarzenie obowiązują zapisy. - Chcemy porozmawiać we własnym gronie o kwestiach programowych. Nie pozwolimy na wywoływanie burd. Ma być atmosfera spokoju i rzeczowości - powiedziała posłanka PiS Anna Paluch.

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami z Nowego Targu (woj. małopolskie) odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 14:30 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Informację przekazała we wtorek organizatorka wydarzenia, posłanka PiS z okręgu nowosądeckiego Anna Paluch.

Nowy Targ. Spotkanie z Kaczyńskim tylko dla członków PiS i sympatyków

Przed sierpniowym urlopem Jarosław Kaczyński odwiedził m.in. woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i świętokrzyskie. Sporo było doniesień, że na spotkania wpuszczane są tylko osoby ze starannie opracowanych list i że Kaczyński woli unikać konfrontacji z przeciwnikami swojego ugrupowania.

Podobnie zapowiada się spotkanie w Nowym Targu. Posłanka Anna Paluch powiedziała w rozmowie z NaTemat.pl, że jest "oczywiste", iż na spotkanie z prezesem PiS obowiązują zapisy. Osoby chętne mogą zgłaszać się do Paluch lub innych regionalnych działaczy.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Chcemy porozmawiać we własnym gronie o kwestiach programowych. Nie pozwolimy na wywoływanie burd. Ma być atmosfera spokoju i rzeczowości - powiedziała posłanka.

Kogo miała na myśli, mówiąc o "własnym gronie"? - Chodzi o członków PiS i sympatyków - sprecyzowała Paluch. - Ktoś, kto jest normalny, kulturalny i nie rzuca kamieniami, zostanie wpuszczony - dodała.

Wizytom Jarosława Kaczyńskiego w różnych miastach polski często towarzyszyły protesty i agresywne zachowania demonstrantów. Wiele spotkań tłumnie ochraniała policja, czasami używano gazu. W Gnieźnie samochód prezesa PiS został obrzucony jajkami. Nieoficjalnie miały być to powody odwołania sierpniowych spotkań prezesa PiS, o czym pisał dziennikarz portalu Gazeta.pl Jacek Gądek:

Jarosław Kaczyński w Gnieźnie Kaczyński przerywa objazd Polski. Oficjalnie: bo jest środek wakacji

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński w Koninie: Mamy możliwości, bo ucięliśmy kradzieże

NaTemat przypomina, że "ceniąca obecnie spokój i rzeczowość posłanka Anna Paluch" w 2015 r. sama zasłynęła w mediach za sprawą "burdy" podczas otwartego spotkania mieszkańców Nowego Targu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Polityczka stała na czele grupy, która wygwizdała głowę państwa.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Gnieźnie Kaczyński o obrzuceniu limuzyny jajkami. "Kolumna ani drgnęła"

Więcej o: