Nowy sondaż. Ani PiS, ani PO nie mają powodów do radości

To kolejny sondaż w ostatnich dniach, w którym Prawo i Sprawiedliwość zanotowało lekki spadek. W badaniu United Surveys dla Wirtualnej Polski partia Jarosława Kaczyńskiego ma 31,6 proc. poparcia. Druga jest Platforma Obywatelska - też ze spadkiem.

Wynik Prawa i Sprawiedliwości (31,6 proc.) w sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski jest o 1,6 pkt. proc. słabszy niż w badaniu z przełomu lipca i sierpnia. 

Zobacz wideo Ominął opuszczone rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Wszystko to na oczach policjantów z grupy Speed

Sondaż. PiS i PO z lekkimi spadkami

Drugie miejsce zajmuje tradycyjnie Platforma Obywatelska. Partię Donalda Tuska wskazało 25,9 proc. respondentów. Największe ugrupowanie opozycyjne także zaliczyło spadek w stosunku do poprzedniego badania - 1,2 pkt. proc.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 14 proc. (wzrost o 2,6 pkt. proc.). Kolejna jest Lewica, którą wskazało 9,5 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc.). Konfederacja z poparciem na poziomie 5,1 proc. może cieszyć się wzrostem o 0,5 pkt. proc. 4,8 proc. to wynik PSL-Koalicji Polskiej (spadek o 1,8 pkt. proc.)

9,1 proc. respondentów wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć". Prognozowana frekwencja wynosi 52,9 proc. 

Badanie został zrealizowane w dniach 27-28 sierpnia na grupie 1000 osób.

Badanie CBOS: PiS straciło 2 pkt. proc. 

W sobotę informowaliśmy o sondażu Estymatora dla dorzeczy.pl. W tym badaniu PiS miało 36 proc. poparcia, przy czym spadek do analogicznego badania wyniósł 0,8 proc. Z kolei w ostatnim badaniu CBOS Zjednoczona Prawica zanotowała wynik na poziomie 31 proc. (spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu do badania CBOS z początku lipca). 

Więcej o: