"Kaczyński nie ufa młodemu pokoleniu". Gowin o "gigantycznych długach", które zaciąga PiS

- Jarosław Kaczyński nie ufa młodemu pokoleniu, nie rozumie go - mówił Jarosław Gowin na sobotniej konferencji prasowej. - Młodzi Polacy czują się oszukani przez rząd PiS - punktował, wspominając o "gigantycznym długu", który w przyszłości będzie musiał być spłacany przez Polaków.
Zobacz wideo O co chodzi w "kontrakcjach przeciwko smartfonom"? Rzecznik rządu wyjaśnia słowa Kaczyńskiego

Na sobotniej konferencji prasowej zorganizowanej przez Młodą Prawicę (czyli młodzieżówkę Porozumienia) wystąpili Jarosław Gowin, szef Porozumienia, i rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia i warszawski radny, Jan Strzeżek. - Młodzi Polacy czują się oszukani przez PiS - przekazał Gowin cytowany przez dziennik.pl. Jak dodał, przykładem jest m.in. program Mieszkanie Plus, który - "ogłaszany z fanfarami, zakończył się fiaskiem".

Gowin: Kaczyński nie rozumie młodego pokolenia

Czytaj więcej: Mieszkanie Plus. Miażdżący raport NIK. Do użytku oddano tylko 15 tys. lokali

 - Polityka PiS prowadzi do tego, że to młode pokolenie będzie musiało dźwigać na sobie ciężar gigantycznych długów, które na koszt następnych pokoleń Polaków zaciąga PiS. Jarosław Kaczyński nie ufa i nie rozumie młodego pokolenia - podkreślił były wicepremier.

Z kolei Jan Strzeżek dodał: -  Widzimy, że z każdym rokiem PiS nie ma nowej oferty programowej dla młodzieży. Nie ma i nie chce mieć, dlatego, że Jarosław Kaczyński nie lubi młodego pokolenia, i dlatego nie ma zamiaru robić dla nich czegokolwiek, bo wie, że młodzi ludzie i tak na niego nie zagłosują.

PiS zrobił największą możliwą krzywdę młodemu pokoleniu: doprowadził do tego, że młodzi ludzie w polityce są postrzegani przez pryzmat Mejzy, Semeniuk, czy Patkowskiego

- mówił.

W Olsztynie trwa Campus Polska (wydarzenie zaplanowane jest na dni 26 sierpnia - 1 września). Na sobotę zaplanowano m.in. debatę Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni. Wśród gości i partnerów są ludzie od środowisk konserwatywnych (Klub Jagielloński czy wspierający Prawo i Sprawiedliwość poseł Zbigniew Girzyński), po aktywistów LGBT (Maja Heban, Kampania Przeciw Homofobii, Jacek Jelonek - pierwszy polski "Prince Charming"). Są również filozof Ivan Krastev i Garri Kasparow (rosyjski szachista i krytyk Putina), prof. Adam Bodnar i wielu ambasadorów - w tym ambasador USA Mark Brzeziński. Są też liderzy partyjni: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polski 2050 Szymon Hołownia i przewodniczący PO Donald Tusk jak również przedstawiciele Porozumienia. Organizatorzy zaprosili też liderów Nowej Lewicy, ale ci odmówili.

Czytaj więcej: Trzaskowski odkleja się od betonu PO. Campus ma mu pomóc w walce o prezydenturę w 2025 r.

Więcej o: