Wiadomości TVP bronią wiceministra rolnictwa. "Atak opozycji na ślubny prezent"

- Prezent ucieszył młodą parę, ale zdenerwował polityków opozycji - tak Wiadomości TVP skwitowały sprawę ciągnika, który otrzymał wiceminister rolnictwa. Norbert Kaczmarczyk, który ostatnio wyprawił wystawne wesele, podkreślił w TVP, że "nic nie zepsuje tego czasu". Zwłaszcza - jak podano na pasku Wiadomości - "atak opozycji na prezent ślubny".

- Platforma Obywatelska chce, by CBA sprawdziło majątek jednego z wiceministrów rolnictwa. Minister Norbert Kaczmarczyk wziął w ostatnich dniach ślub. Od swojego brata, rolnika, otrzymał ciągnik, wzięty na kredyt. Prezent ucieszył młodą parę, ale zdenerwował polityków opozycji - to zapowiedź materiału, który Wiadomości TVP wyemitowały w czwartek wieczorem, biorąc w obronę wiceministra rolnictwa.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kiedy Ukraina dołączy do Unii Europejskiej?

Przypomnijmy, że na weselu Norberta Kaczmarczyka bawiło się ok. 500 gości, którym przygrywał zespół disco polo Bayer Full. Jako prezent nowożeńcy mieli otrzymać traktor o wartości 1,5 mln zł. Ciągnik, który miał być prezentem ślubnym od brata, w rzeczywistości będzie jednak jedynie użyczany.

Wiadomości TVP o "ataku opozycji na prezent ślubny". "Nie rozumiem tego kwiku"

Autor materiału Dominik Cierpioł rozmawiał m.in. z bratem wiceministra, który przyznał, że "nie rozumie tego kwiku". - Traktor, który został przekazany mojemu bratu, został przekazany symbolicznie, jest moją własnością. Ja wziąłem na niego kredyt. To był mój pomysł - zapewniał Konrad Kaczmarczyk. 

Widzowie Wiadomości usłyszeli również w materiale wypowiedzi polityków PO. Borys Budka informował o wniosku do CBA o sprawdzenie oświadczeń majątkowych przedstawiciela ministerstwa rolnictwa. Autor materiału podkreślił, że "1,5 mln to koszt przeciętnej maszyny rolniczej i standard na polskiej wsi".

Sprawa ciągnika stała się w materiale argumentem przeciw opozycji, która - według komentatora TVP - "jest oderwana od rzeczywistości i nie wie, jak funkcjonuje polska wieś". Norbert Kaczmarczyk z kolei zaatakował poprzednie rządy i prof. Leszka Balcerowicza, który rzekomo "niszczył polski przemysł rolno-spożywczy".

Na koniec materiału Wiadomości TVP autor pochwalił rząd. "Dzięki skutecznym działaniom rządu w obliczu wojny na Ukrainie Polska jest w komfortowej sytuacji eksportera żywności" - usłyszeli widzowie.

Norbert Kaczmarczyk wydał oświadczenie ws. wesela: "Brutalna napaść"

Ślub Norberta Kaczmarczyka odbył się w ubiegłą sobotę w Bobinie w powiecie proszowickim (woj. małopolskie). Wśród zaproszonych osób byli politycy Zjednoczonej Prawicy ze Zbigniewem Ziobrą na czele. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi otrzymał od swojego brata traktor marki John Deere wart 1,5 mln zł oraz wziął udział również w spocie promującym producenta ciągników.

Na weselu do muzyki zespołu disco polo Bayer Full bawiło się pół tysiąca gości. Pan młody wydał oświadczenie w sprawie uroczystości. 

"Tak jak wielu polskich rolników, nasza rodzina woli inwestować w nowoczesny sprzęt, a nie w drogie limuzyny, zegarki czy ośmiorniczki tak bliskie naszym politycznym oponentom. Moja rodzina od pokoleń zajmuje się ciężką pracą rolniczą i angażuje się w sprawy lokalnej społeczności. Z najbliższymi kontynuujemy tę zobowiązującą tradycję. Tym bardziej cieszę się, że ten ważny moment mogliśmy świętować w tak licznym gronie. Ten wielki szacunek okazany naszym rodzinom, to dla nas ogromne szczęście i powód do dumy" - napisał Norbert Kaczmarczyk.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: