Donald Tusk komentuje wpis o "odstrzeleniu przed wyborami". "Tak jak kot, mam siedem żyć"

"Tak jak kot mam siedem żyć" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej nawiązał do wpisu Roberta Tekielego. Prawicowy publicysta stwierdził niedawno, że "dla PiS najlepszym rozwiązaniem byłoby odstrzelenie Tuska na trzy miesiące przed wyborami".

Wpis na temat Donalda Tuska Robert Tekieli, publicysta "Sieci" i TVP, zamieścił w niedzielę. "Dla PiS najlepszym rozwiązaniem byłoby odstrzelenie Tuska na trzy miesiące przed wyborami" - pisał w jednym z wątków na Twitterze. 

Zobacz wideo Łukasz Mejza puszcza nagranie z Tuskiem w Sejmie. "Brakuje tylko, żeby pan założył biuro podróży Tusk travel i pielgrzymki organizował, najlepiej do Berlina"

Burza po wpisie prawicowego publicysty o "odstrzeleniu Tuska"

Tekieli był szeroko krytykowany za nawoływanie do przemocy. Sam publicysta zarzucał odbiorcom "złe intencje". Tłumaczenia dziennikarza nie przekonały komentujących, którzy zauważali, że Prawo i Sprawiedliwość nie może narzucać partii opozycyjnej, by zmieniła swojego szefa. Zwrócono też uwagę, że gdyby ktoś napisał w podobnych słowach o szefie PiS, to sprawa ta najpewniej nie skończyłaby się na oskarżaniu użytkowników Twittera o to, że "rozdmuchują sprawę". "Wyobraźmy sobie, co byłoby, gdyby coś takiego napisał przeciwnik Jarosława Kaczyńskiego, bez względu na kontekst" - komentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Powódź w Gminie Marcinowice Ulewy zalały gminę Marcinowice. "Tu się nie da żyć"

Donald Tusk: Mam siedem żyć, możecie mnie odstrzelić

We wtorek do wpisu prawicowego publicysty nawiązał Tusk. "Tak jak kot, mam siedem żyć. Więc nie możecie mnie odstrzelić" - stwierdził.

Tekieli w oświadczeniu zamieszczonym w poniedziałek przekonuje, że jego wpis został wyrwany z kontekstu. "Sens tego jednozdaniowego komentarza jest oczywisty: Dla PiS najlepszym scenariuszem jest zamiana przez opozycję Tuska na innego lidera na krótko przed wyborami" - stwierdził w oświadczeniu. Tweet o "odstrzeleniu" został usunięty, ale zachowały się screeny. 

Tekieli podkreślił, że potępia przemoc i nigdy nikogo do niej nie namawiał. 

Andrzej Duda w Kijowie Duda wzywa do likwidacji NS2. "Nie ma powrotu". Ambasador Rosji komentuje

Więcej o: