Jak Polacy oceniają rząd Mateusza Morawieckiego? Sondaż: Zdecydowana większość negatywnie

61 procent Polaków źle ocenia rząd Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Innego zdania jest 34 procent respondentów.

"Jak ogólnie ocenia Pan(i) działania rządu premiera Morawieckiego?" - takie pytanie zadano respondentom w badaniu, które na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził Kantar. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz diagnozuje Morawieckiego. "Proszę o odroczenie obrad, dopóki premier Morawiecki nie podda się terapii"

Jak Polacy oceniają Mateusza Morawieckiego? Sondaż: Większość źle

Przeważały opinie negatywne. "Zdecydowanie źle" odpowiedziało 38 procent badanych, a "raczej źle" 23 proc. "Raczej dobrze" to odpowiedź udzielona przez 20 proc. respondentów. Natomiast "zdecydowanie dobrze" odpowiedziało tylko 14 procent. 5 procent odpowiedziało "trudno powiedzieć". 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17-18 sierpnia 2022 roku na próbie 1003 osób.

Marszałek Ryszard Terlecki"Popełnią polityczne samobójstwo". Terlecki ostrzega koalicjantów

Podobne wyniki przyniósł sondaż dotyczący pracy rządu Mateusza Morawieckiego z maja tego roku. Badanie przeprowadził Kantar Public.

Wówczas 63 proc. pytanych negatywnie oceniło pracę rządu - jest to o pięć punktów procentowych więcej niż w kwietniu. Przeciwnego zdania było 27 proc. ankietowanych - poparcie dla działań rządu zmniejszyło się o cztery punkty procentowe w stosunku do kwietnia. Zdania w tej sprawie nie miało 10 proc. pytanych. Zadowolonych z pracy premiera Mateusza Morawieckiego było 29 proc. respondentów (o trzy punkty procentowe mniej niż w kwietniu), a 61 proc. negatywnie oceniło jego działania (tu z kolei zaobserwowano wzrost o trzy punkty procentowe względem poprzedniego miesiąca). 

Gliwice. 30-latek wszedł na dzwonnicę kościoła z granatem w dłoni i groził jego detonacjąGliwice. 30-latek wszedł na dzwonnicę kościoła. W dłoni miał granat

Więcej o: