Premier znowu straszy Tuskiem: Zabierze 14. emeryturę. "To będzie pierwsza decyzja"

- Jak wrócą [Platforma Obywatelska - red.] do władzy, nie daj Boże, to pierwsza decyzja Donalda Tuska będzie taka, że 14. emeryturę odbierze - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Jeśli uważnie wsłuchamy się w głosy działaczy Platformy Obywatelskiej, (...) to widać tam jasną chęć odebrania i 13., i 14. emerytury, ale też i 500+. Czasy się zmieniają, a opozycja stoi w miejscu - stwierdził szef rządu.
Zobacz wideo Łukasz Mejza puszcza nagranie z Tuskiem w Sejmie. "Brakuje tylko, żeby pan założył biuro podróży Tusk travel i pielgrzymki organizował, najlepiej do Berlina"

W najnowszym odcinku swojego podcastu premier Mateusz Morawiecki poruszył temat 14. emerytury. - Pamiętam, jak wicepremier w rządzie Donalda Tuska wprost powiedział, że nie wierzy w państwowe emerytury. (...) Chyba nie powinno dziwić, że ci sami ludzie, którzy nie potrafili nic z tą sprawą zrobić, krytykują dziś 14. emeryturę - powiedział szef rządu.

- Jak wrócą do władzy, nie daj Boże, to pierwsza decyzja Donalda Tuska będzie taka, że 14. emeryturę odbierze - podkreślił Mateusz Morawiecki. Dodał, że oficjalnie Platforma Obywatelska takiego planu nie ma, ale że "nie zapowiadała podniesienia wieku emerytalnego, a jednak podniosła".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Dziennikarka po słowach Tuska w jej programie: Kontekst ma znaczenieDziennikarka po słowach Tuska w jej programie: Kontekst ma znaczenie

Premier: PO chce odebrać 13. i 14. emeryturę, a także 500+

Dalej szef rządu wciąż straszył opozycją. - Jeśli uważnie wsłuchamy się w głosy działaczy Platformy Obywatelskiej, członków PO i tych niższego szczebla, i tych ważniejszych, jak na przykład główna specjalistka PO w sprawach ekonomicznych pani Izabela Leszczyna, to widać tam jasną chęć odebrania i 13., i 14. emerytury, ale też i 500+. Czasy się zmieniają, a opozycja stoi w miejscu - stwierdził premier.

- Jeśli poprawnie zarządza się budżetem, to te pieniądze są. One nie rosną na drzewach ani nie są zakopane w ziemi. Walka z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi, poprawienie ściągalności podatków (...) - to wszystko sprawia, że dziś Polskę stać na więcej - zaznaczył.

Akcja wsparcia sędziego Igora TuleiTuleya zawiadamia prokuraturę ws. prezesów warszawskich sądów

Donald Tusk kilkakrotnie zapewniał, że nie ma ryzyka przerwania wypłat świadczenia na dzieci. - Wobec programu 500 plus konsensus jest powszechny i zrozumiały, nikt tego nie będzie zabierał - mówił w styczniu. Wówczas mówił też, że jeśli coś raz zostało dane przez władzę, "to wiadomo, że nikt tego nie będzie zabierał".

Więcej o: