Sondaż Kantar. Zjednoczona Prawica na czele, ale z minimalną przewagą nad KO

Zjednoczona Prawica pozostaje na czele, ale Koalicja Obywatelska depcze im po piętach. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych. Na KO o 2 proc. badanych mniej. Do Sejmu weszłoby pięć partii.
Zobacz wideo Katastrofa ekologiczna na Odrze. Starcie mieszkańca z ministrem PiS

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 29 proc. Polaków zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Republikanie). W porównaniu do czerwcowego sondażu Zjednoczona Prawica zanotowała spadek o 2 punkty procentowe.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. To wzrost o 1 pp. Podium zamyka Polska 2050 (13 proc.). Ugrupowanie Szymona Hołowni zanotowało wzrost o 3 punkty procentowe.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Następne miejsca zajęły Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8 proc. (wzrost o 2 punkty procentowe) oraz Lewica - 7 proc. (spadek o 1 punkt procentowy).

Sondaż Kantar. PSL, AgroUnia, Kukiz'15 i Porozumienie Gowina poza Sejmem

Z nowego sondażu wynika, że inne partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. Na PSL zagłosowałoby 2 proc. ankietowanych. Taki sam wynik uzyskała AgroUnia. 1 procent ankietowanych zagłosowałoby na Kukiz'15. Z kolei na Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało 0 proc.

11 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi.

Sondaż dla "Faktów" został przeprowadzony w dniach 17-18 sierpnia 2022 roku metodą telefoniczną, reprezentatywnej próbie 1003 osób w wieku powyżej 18. roku życia.

Więcej o: