Jarosław Kaczyński na ślubie współpracowniczki. "Świetnie się bawił". Ksiądz dziękuje prezesowi PiS

Jarosław Kaczyński przed wyjazdem na wakacje wybrał się do Lublina na ślub swojej bliskiej współpracowniczki. Prezes PiS, jak piszą dziennikarze "Faktu", "świetnie się bawił".

Jak informuje "Fakt", Jarosław Kaczyński gościł niedawno na ślubie i weselu swojej bliskiej współpracowniczki z Nowogrodzkiej, pani Aleksandry. Dziennik wylicza, że jest ona absolwentką dziennikarstwa na KUL-u, praktyki studenckie robiła w radiu Złote Przeboje oraz w TVP i że pracowała jako rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Świdniku.

Jarosław Kaczyński na ślubie współpracowniczki. Media: Ksiądz zwrócił się do Kaczyńskiego

Uroczystość odbyła się w jednym z kościołów w Lublinie. "Wybrankiem pani Aleksandry jest pan Piotr, a ślub pary celebrował sam lubelski biskup Adam Bab" - podaje "Fakt". W artykule czytamy, że w pewnym momencie jeden z księży odprawiających mszę zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

- Panie premierze, chciałem powiedzieć, że od kiedy śledzę pana publiczną działalność, jestem bardzo zbudowany tym, co pan robi. Doceniają to też nasi parafianie, bo tutaj, w naszej parafii, od bardzo wielu lat ludzie z PiS wygrywają we wszystkich wyborach, począwszy od prezydenckich, poprzez parlamentarne czy samorządowe różnych szczebli. Dzisiejsza obecność pana premiera w naszym kościele i na tym ślubie, mam nadzieję, że będzie bardziej zobowiązywać naszą parafię, by modlić się jeszcze więcej w intencji naszej ojczyzny i popierać tych ludzi, którzy przedkładają dobro wspólne nad osobiste korzyści - miał mówić duchowny, cytowany przez "Fakt". Gazeta podaje, że był to proboszcz parafii, ks. Wojciech Iwanicki, z kolei "Dziennik Wschodni" pisze o ks. Eugeniuszu Szymańskim, byłym proboszczu tejże parafii.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Katastrofa ekologiczna na Odrze. Starcie mieszkańca z ministrem PiS

Oprócz prezesa PiS na uroczystości gościli też rzecznik partii Radosław Fogiel i wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: