Politycy w TVP. Zjednoczona Prawica - 200 godzin czasu antenowego. PO? Prawdziwa przepaść

Po zapytaniu Gazeta.pl TVP opublikowało kwartalne sprawozdania dotyczące tego, ile czasu antenowego przeznaczono poszczególnym partiom politycznym. W drugim kwartale tego roku politycy Zjednoczonej Prawicy byli obecni na antenie przez prawie 200 godzin, a Platforma Obywatelska przez 27,5 godziny.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy na stronie Telewizji Polskiej nie publikowano kwartalnych sprawozdań dotyczących tego, ile czasu antenowego przeznaczono np. poszczególnym partiom politycznym. Raporty nagle pojawiły się na stronie TVP. Stało się to tuż po tym, jak poprosiliśmy Telewizję Polską o ich udostępnienie.

Jak pisze dziennikarz Gazeta.pl Marcin Kozłowski, dopiero po naszej interwencji dane dotyczące obecności polityków za I i II kwartał 2022 r. pojawiły się na stronie Telewizji Polskiej. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W styczniu, lutym i marcu tego roku PiS (wliczając m.in. przedstawicieli rządu, kancelarii premiera i kancelarii prezydenta) był obecny na antenach TVP odpowiednio przez ponad 40 godzin, 38 godzin i blisko 5,5 godziny (marzec to pierwsze dni wojny w Ukrainie).  Do tego dochodzi - liczona osobno - Solidarna Polska (prawie 9 godzin, ponad 9 godzin i niecałe 8).

Dla porównania Platforma Obywatelska (włączając marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego), czyli największe ugrupowanie opozycyjne w Sejmie, w tych samych miesiącach była pokazywana przez ponad 10 godzin, blisko 8 godzin i niemal 6 godzin. Porozumienie, które popadło w konflikt z PiS, w styczniu było pokazywane przez 14 sekund, w lutym wcale, a w marcu przez niecałe 8 minut.

Politycy wyśmiali Politycy wyśmiali "Wiadomości" TVP. "Pijesz, gdy usłyszysz słowo 'Tusk'"

Zjednoczona Prawica 200 godzin czasu antenowego w II kwartale . PO siedem razy krócej

Czas antenowy ugrupowań Zjednoczonej Prawicy wynosił w drugim kwartale prawie 200 godzin. Dla porównania politycy Platformy Obywatelskiej w II kwartale zajęli niemal 27 godzin antenowego czasu, a przedstawiciele Nowoczesnej - 38 minut.

Inicjatywa Polska otrzymała łącznie 15 sekund, zaś Partia Zieloni – nieco ponad trzy minuty. KO była obecna na antenie Telewizji Polskiej przez ponad 27,5 godziny.

Zobacz wideo "Dzięki TVPiS jestem bardzo popularna w różnych dziurach i ciemnogrodach"

Inne ugrupowania także otrzymały symboliczny czas antenowy. Politycy Kukiz’15: zajęli prawie 3,5 godziny, Lewica Razem była obecna na antenach przez 91 minut, a Partia Republikańska – 165 minut.

Więcej o: