Donald Tusk w spocie PiS. "Straszna" muzyka, zniekształcony obraz i urywki wypowiedzi

Donald Tusk został bohaterem najnowszego spotu Prawa i Sprawiedliwości. Nagranie zostało zmontowane z kilku wyciętych z kontekstu wypowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. "Chcesz takiego premiera?" - pyta PiS.

Prawo i Sprawiedliwość zamieściło w swoich mediach społecznościowych krótki spot. Jego bohaterem jest były premier i przewodniczący Platformy Obywatelskiej. "Cała prawda o Donaldzie Tusku. Chcesz takiego premiera? Podaj dalej" - zachęca partia w poście na Twitterze.

Zobacz wideo Kaczyński zarzuca Tuskowi "zmiany psychiczne". Komentuje rzecznik PiS

Donald Tusk w spocie PiS. "Serio Donald!?"

Wideo zaczyna się od słów Tuska: - Jeśli jest jakaś osoba w Polsce, która działa w polityce, która chciałaby, żeby przemocy w polskiej polityce nie było, to to jestem ja - słyszymy. "Serio Donald!?" - pojawia się plansza na ekranie (pisownia oryginalna), a następnie następuje pokaz urywków pociętych wypowiedzi szefa PO:

  • "Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie".
  • "Zniesiemy tę złą władzę, nie będzie po nich śladu".
  • "...żeby gościa wyprowadzić NBP-u i ja to zrobię, ja to wam gwarantuję".
  • "Nie znam pani sympatii politycznych, ani na kogo pani głosuje, chociaż coś tam (Tusk kręci dłonią przy głowie) się domyślam oczywiście".
  • "Skończy się PiS".
  • "To ja panu życzę, żeby do końca życia pan płacił te osiem za litr".
  • "...i adresuję je do mieszkańca tego pałacu: 'Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy i sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta'".

Słowom byłego premiera towarzyszy pełna napięcia muzyka. Dźwięk i obraz nierzadko są także zniekształcone, co buduje poczucie grozy. Wpis spotkał się jednak z negatywnym odbiorem. "Jakość waszych rządów jest taka sama, jak jakość tego filmiku" - napisał jeden z komentujących, inny natomiast dodał: "Nie do końca rozumiem tę koncepcję z ciągłym promowaniem Donalda Tuska. Chciałbym wam przypomnieć, że to wasz przeciwnik, a nie szef waszej partii".

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Donald TuskZawiadomienie ws. słów Tuska. Przewodniczący PO komentuje

Donald Tusk w "Wiadomościach" TVP. 128 razy "für Deutschland"

Donald Tusk jest także częstym bohaterem "Wiadomości" TVP. Materiały stacji często są wycelowane w szefa Platformy Obywatelskiej. Jak pisaliśmy, jego słowa "für Deutschland", które w rzeczywistości padły podczas przemówienia do delegatów Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) w styczniu 2021 roku, miały paść w "Wiadomościach" co najmniej 128 razy. 

Z popularności szefa PO w materiałach TVP żartowali niedawno politycy opozycji. "Podobno jest nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz 'Wiadomości' i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo 'Tusk'. Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę" - napisał na Twitterze warszawski radny KO Paweł Czekalski. "Cholera, nie dałem rady. Zabrakło gorzały" - odpowiedział mu żartem Leszek Miller.

Donald Tusk - zdjęcie archiwalneTusk o obrzuceniu jajkami kolumny Kaczyńskiego: To prowokacja

Więcej o: