Politycy wyśmiali "Wiadomości" TVP. "Pijesz, gdy usłyszysz słowo 'Tusk'". Miller: Zabrakło gorzały

Politycy opozycji zażartowali z głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. "Podobno jest nowa gra towarzyska" - napisał warszawski radny Paweł Czekalski. "Włączasz Wiadomości i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo 'Tusk'. Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę" - dodał. Na jego wpis w mediach społecznościowych odpowiedział Donald Tusk.
Zobacz wideo TVP Info prowokuje Tuska. "Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy"

Niemal w każdym wydaniu "Wiadomości" w TVP można usłyszeć o byłym premierze Donaldzie Tusku. W materiałach obarcza się go winą m.in. za inflację, mówiąc o "podatku Tuska", a także przedstawia w negatywnym świetle.

"Wiadomości" wielokrotnie także powoływały się na wyrwane z kontekstu słowa przewodniczącego PO, które brzmiały "fur Deutschland". Wyemitowały również materiał zatytułowany "Ruski ład Donalda Tuska".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Leszek Miller: Zabrakło gorzały

W środę Paweł Czekalski, warszawski radny z Koalicji Obywatelskiej, zażartował na Twitterze, że "jest nowa gra towarzyska". "Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz Wiadomości i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo 'Tusk'. Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę" - podkreślił.

Do wpisu odniósł się Donald Tusk. "Na zdrowie!" - napisał były premier.

"Cholera, nie dałem rady. Zabrakło gorzały!" - zażartował z kolei Leszek Miller.

Więcej o: