W Kozerkach otwarto kort im. Lecha Kaczyńskiego. Krupka: Był wielkim pasjonatem sportu

W Kozerkach w powiecie grodziskim w niedzielę rozpoczął się Turniej Tenisowy kobiet Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Dzień wcześniej otwarto tam kort tenisowy imienia byłego prezydenta.

W sobotniej ceremonii otwarcia kortu centralnego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Narodowym Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach brali udział m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk i wiceminister Anna Krupka.

Wiceszefowa resortu jest też przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich - Polish Open. Turniej rozpoczyna się w niedzielę.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Inwestycję dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, przeznaczając na Narodowe Centrum Szkoleniowe PZT w Kozerkach 11 mln zł.

Zobacz wideo Na co Polacy wydają najwięcej pieniędzy? Czy ceny zaczynają spadać? Pytamy ekspertkę

Kozerki. Kort centralny im. Lecha Kaczyńskiego

"Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Otwarcia kortu centralnego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który powstał w ramach Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT" - wskazywała w mediach społecznościowych Anna Krupka.

Jak dodała, również rozpoczynający się w niedzielę turniej "to doskonała okazja, aby przypomnieć jak wielkim pasjonatem sportu był pan prezydent Lech Kaczyński, który zawsze kibicował biało – czerwonym, doceniał zawodniczki i zawodników".

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: