Kolumna aut z Jarosławem Kaczyńskim obrzucona jajkami. Policja ukarała sprawcę

Policja ukarała mandatem mężczyznę, który obrzucił jajkami kolumnę pojazdów w Gnieźnie. Jedną z limuzyn jechał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak podaje portal moje-gniezno.pl, kolumna, w której poruszało się auto z Jarosławem Kaczyńskim, została obrzucona jajkami podczas wyjazdu z Gniezna.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński: Młodzież jest pod wielkim wpływem smartfonu

Kolumna z Jarosławem Kaczyńskim obrzucona jajkami. Sprawca dostał mandat

Na nagraniu, które zamieścił portal, widzimy mężczyznę rzucającego jajkiem w kolejne samochody. - Dobrze, jest, trafiony! - słychać na nagraniu. Później padają wulgarne hasła. 

Jak podają media, mężczyzna został zatrzymany przez policję i ukarany mandatem.

- Kolumna samochodów już po zakończonym spotkaniu jechała ulicą Wrzesińską - mówi portalowi wtk.pl rzeczniczka gnieźnieńskiej policji Anna Osińska. - Tam mężczyzna rzucał jajkami w samochody. Dostał 100 złotych mandatu za nieobyczajny wybryk - dodaje.

Kaczyński w Gnieźnie o "cofaniu wolności"

W niedzielę Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Gniezna i Konina. 

- Od wielu lat mamy do czynienia w Polsce z procesem [...] cofania się wolności. Są w Polsce ci, którzy chcą, żeby tę wolność jeszcze dużo bardziej cofnąć, żeby Polaków wziąć za twarz. Nie macie prawa, i to nawet w zwykłej rozmowie, w żartach, być ludźmi wolnymi, wyrażać swoje poglądy. Macie mieć poglądy jednego rodzaju, które jednocześnie macie nazywać demokratycznymi, wolnościowymi, chociaż są antydemokratyczne i antywolnościowe - mówił m.in. Kaczyński w Gnieźnie. Więcej w poniższym artykule. 

Więcej o: