Gen. Mirosław Różański z zarzutami. Jest oświadczenie. "Retorsje za moje publiczne wystąpienia"

"Nie przyznałem się do stawianych mi zarzutów. Jednocześnie wskazuję, że zawarte w przedmiotowej publikacji informacje nie są prawdziwe" - stwierdził w poniedziałek gen. Mirosław Różański w nawiązaniu do doniesień TVP.info. Portal podał, że generał usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące m.in. niedopełnienia obowiązków. Śledztwo dotyczy środków pochodzących z organizacji imprezy "Air Show" w Radomiu.

Portal TVP.info poinformował w poniedziałek przed południem o prokuratorskich zarzutach postawionych generałowi Mirosławowi Różańskiemu, byłemu Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Według prokuratury generał Różański miał przekazać 7,5 mln zł do Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT pieniądze, które powinny trafić do budżetu państwa.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Środki miały pochodzić ze sprzedaży towarów oraz usług "Air Show" w Radomiu. Stowarzyszenie SWAT było jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Śledztwo wciąż się toczy, zarzuty usłyszały też wcześniej trzy inne osoby.

Zobacz wideo Dlaczego ceny rosną? Trzy najważniejsze powody

Gen. Mirosław Różański: Nie przyznałem się

"Nie przyznałem się do stawianych mi zarzutów. Jednocześnie wskazuję, że zawarte w przedmiotowej publikacji informacje nie są prawdziwe" - przekazał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych gen. broni rez. dr Mirosław Różański.

"W mojej ocenie postawione zarzuty, dotyczące czynów rzekomo popełnionych w 2015 roku, stanowią retorsje za moje publiczne wystąpienia, w których wielokrotnie nie szczędziłem krytyki podejmowanym decyzjom politycznym dotyczącym obronności państwa" - dodał generał.

Jak ocenił Mirosław Różański, "postawione zarzuty są związane z bieżącą polityką Ministerstwa Obrony Narodowej i nie prowadzą do osiągnięcia kodeksowych celów postępowania przygotowawczego".

Gen. Mirosław Różański obecnie jest prezesem Fundacji "Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints". Jest również członkiem kolegium ekspertów Instytutu Strategie 2050 przy ruchu Polska 2050.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: