Andrzej Duda skomentował na Twitterze zdjęcie dziennikarza TVN. "Kawaler do wzięcia"

Prezydent Andrzej Duda zaskoczył komentarzem do tweeta dziennikarza TVN, Marcina Wrony. Wyjaśnił, co symbolizuje piórko na góralskim kapeluszu korespondenta tej telewizji.

19 lipca Marcin Wrona, korespondent TVN w Stanach Zjednoczonych zamieścił na Twitterze zdjęcie, do którego zapozował w góralskim kapeluszu. "Żeby tradycji zadość się stało. Z cyklu proszę się nie śmiać ... za bardzo" - napisał dziennikarz.

W niedzielę wieczorem tweet skomentował sam Andrzej Duda. Prezydent napisał: "Pióro orle na kapeluszu góralskim zazwyczaj znaczy kawalera do wzięcia...", a do komentarza dołączył kilka rozbawionych emoji.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Andrzej Duda powiedział jedno zdanie po angielsku. Wystarczyło, żeby rozbawić Kamalę Harris

Andrzej Duda w internecie obserwuje m.in. Roxie Węgiel

Niezwiązana z polityką działalność głowy państwa na Twitterze i Instagramie była niejednokrotnie krytykowana przez opozycjonistów i dziennikarzy. Dudzie zarzucano, że zamiast wypowiadać się w sprawach związanych z krajową czy zagraniczną polityką, "lajkuje" zdjęcia celebrytów. Falę komentarzy wywołały m.in. polubienia zdjęć Roksany Węgiel i Małgorzaty Kożuchowskiej czy ślubne życzenia dla Antoniego Królikowskiego i Joanny Opozdy.

Andrzej Duda na InstagramieAndrzej Duda ma dwa konta na Instagramie. Jedno oficjalne, a drugie?

Głośno było także o wpisie, w którym Andrzej Duda skomentował przejęcie rosyjskiego czołgu w Ukrainie. "W http://24tv.ua podają, że chersońscy Romowie ukradli Rosjanom czołg" - napisał prezydent 27 lutego, zaledwie trzy dni po napaści Rosji naszych wschodnich sąsiadów.

Innym razem - gdy zmarł Krzysztof Krawczyk - Duda pożegnał piosenkarza, pisząc, że "młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają", na co żywo reagowali dziennikarze i politycy opozycji. Podkreślali, że muzyk miał wielu młodych fanów, a nawet występował na juwenaliach.

Andrzej DudaDuda pisał o możliwym "lekceważeniu" muzyki Krawczyka przez młodych. Fala komentarzy

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: