Kaczyński na spotkaniu w Kórniku. Szef PiS wszedł tylnym wejściem. "Będziesz siedział!"

"Będziesz siedział!" i "Spie***aj, dziadu! - m.in. takie okrzyki powitały Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie podszedł jednak porozmawiać ze swoimi przeciwnikami, a na spotkanie z mieszkańcami wszedł tylnym wejściem. Ciepłego powitania nie doczekał się również Mateusz Morawiecki w Wejherowie. "Złodzieje, złodzieje", "Drożyzna" i "Miska ryżu" - skandowali zebrani.
Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz komentuje odejście Kaczyńskiego z rządu

W sobotę Jarosław Kaczyński odwiedził Kórnik (woj. wielkopolskie, pow. poznański). Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", na spotkanie z mieszkańcami, które odbywało się w Przylądku Daglezja musiał jednak zostać wprowadzony tylnymi drzwiami. Przed budynkiem czekała na niego grupa oponentów. Mieli oni ze sobą tęczowe flagi, a także transparenty z ośmioma gwiazdkami. "Bohaterze! Pokaż się!", "Złodzieje! Złodzieje! Złodzieje!", "Będziesz siedział!", "Spie***aj, dziadu!" - m.in. takie hasła skandowali zgromadzeni.

Uwaga! W poniższych nagraniach słychać wulgarne wypowiedzi.

"Pan podobno jest tak blisko ludzi, ale jakoś trudno tu pana zobaczyć"

Magdalena Kosakowska, radna z Kórnika, przekazała "Wyborczej", że przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości przynieśli ze sobą także jajka, na których namalowano osiem gwiazdek. - Panie prezesie, pan podobno jest tak blisko ludzi, ale jakoś trudno tu pana zobaczyć - powiedziała.

"Jarku! Moi przyjaciele z Kórnika mówią, że wśród tych dwudziestu twoich słuchaczy nie ma ani jednego mieszkańca mojego rodzinnego miasta. Mieszkańców mogłeś spotkać na zewnątrz sali. Mieli dla ciebie transparent z 8 gwiazdkami" - napisał Roman Giertych.

Przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie, porządku pilnowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policja konna. "Na serio spotkanie prezesa partii z działaczami tej partii trzeba obstawiać Zespołem Konnym?" - zapytał senator Krzysztof Brejza.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Ziobro"Entuzjastyczne" oklaski Ziobry dla Morawieckiego [WIDEO]

"Dlaczego jest tak drogo?"

Również Mateusz Morawiecki nie został ciepło przywitany w Wejherowie, gdzie przyjechał na spotkanie. "Złodzieje, złodzieje", "Drożyzna", "Miska ryżu", "Konstytucja", "Naród czeka, panie premierze" - skandowały osoby, które nie weszły na teren szkoły, w której z premierem mieli się spotkać mieszkańcy.

W rozmowie z Onetem mieszkańcy Wejherowa podkreślali, że chcieli zadać Morawieckiemu jedno pytanie: "Dlaczego jest tak drogo?".

Mateusz MorawieckiKto jest "premierem polskiej biedy"? Polacy wskazali "faworyta" [SONDAŻ]

Więcej o: