61 dni i 17 wyjazdów. "SE": Na delegacje Małgorzaty Gosiewskiej podatnicy wydali już 105 tys. zł

Jeszcze kilka dni temu Małgorzata Gosiewska zachęcała Polaków do kupowania namiotów i wycieczek do lasów, bo "każdego na to stać". Tymczasem sama podróżuje po świecie za pieniądze podatników. Jak podaje "Super Express", od początku roku Kancelaria Sejmu wydała 52 tys. złotych na wyjazdy polityczki PiS.
Zobacz wideo Dlaczego ceny rosną?

Kilka dni temu Małgorzata Gosiewska udzieliła wywiadu "Super Expressowi", w którym podkreśliła, że po pracy lubi odpoczywać na łonie natury. - Uciekam w odludne miejsca. Urlop z rodziną i wnukami na łonie polskiej natury to są najlepsze wakacje. Trochę morza, trochę lasu, trochę nocowania pod namiotem - powiedziała, dodając, że "nie szaleje z wydatkami" - Kupno namiotu i wyjazd do lasu to najtańsza forma wypoczynku. Każdego na to stać - stwierdziła.

Rozmowa wywołała sporo emocji, ponieważ na ilustrującym ją zdjęciu wicemarszałkini Sejmu pozowała na tle lasu z kanapką z kawiorem, przysmakiem uznawanym za raczej luksusowy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Gosiewska lubi wypoczywać na łonie naturyPosłanka PiS: "Wyjazd do lasu, każdego na to stać". I pozuje z kawiorem

Kosztowne wyjazdy Małgorzaty Gosiewskiej

"Super Express" dotarł do spisu wyjazdów zagranicznych posłów od początku 2021 roku w związku z wykonywanymi przez nich obowiązkami. Jak wynika z zestawienia, Kancelaria Sejmu najwięcej środków przeznaczyła na wojaże właśnie Małgorzaty Gosiewskiej. Od stycznia zeszłego roku - podaje gazeta - polityczka z Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowała 17 delegacji, w których spędziła łącznie 61 dni. Te podróże kosztowały około 105 tys. złotych.

Małgorzata Gosiewska na zaproszenie wiceprzewodniczącego parlamentu Mongolii odwiedziła Ułan Bator, gdzie spędziła sześć dni (koszt: 17 tys. złotych), była na XIV Zjeździe Nauczycieli Polonijnych w Toronto 2022 (sześć dni; 26,2 tys. złotych), a także w Chicago na Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja 2022 (sześć dni; 22 tys. złotych). Polityczka była też m.in. w Turcji, Gruzji czy Watykanie.

Jak podkreśla "Super Express", da się podróżować zdecydowanie taniej - dla przykładu posłanka PiS Maria Kurowska 13 dni spotkań z Polonią w Chicago wyceniła na 230,50 zł.

Grzegorz Braun - zdjęcie archiwalneGrzegorz Braun straci immunitet? Policja złożyła dziesięć wniosków

Więcej o: