Jacyna-Witt przeprasza Gawłowskiego. Ten odpowiada: Nawet przeprosin nie potrafi umieścić z honorem

Małgorzata Jacyna-Witt zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym przeprosiła Stanisława Gawłowskiego za porównanie go do "złodziei, morderców i gwałcicieli". Polityk sam jednak nie mógł zobaczyć owych przeprosin, ponieważ radna zablokowała go na Twitterze. "Nawet przeprosin nie potrafi umieścić z honorem! (...) Dlaczego nie jestem zaskoczony?" - napisał Gawłowski.
Zobacz wideo Zbigniew Ziobro dyktuje warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Małgorzata Jacyna-Witt zasłynęła wulgarnymi i obraźliwymi dla oponentów wpisami w mediach społecznościowych. W zeszłym tygodniu została zawieszona przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członkini PiS. Powodem był wpis dotyczący gry golfa, a także dyskusja z użytkownikami Twittera, podczas której stwierdziła, że jest "elitą".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Jacyna-Witt Kaczyński zawiesił Jacynę-Witt w PiS. "Na gwiazdorzenie nie ma miejsca"

Jacyna-Witt przeprasza Gawłowskiego

W grudniu 2018 roku Jacyna-Witt zamieściła w sieci następujący post: "[Wojciech - red.] Kwaśniak [były wiceszef KNF - red.], [Stanisław - red.] Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej niewinności. Co jest? To proszę zapraszać wszystkich złodziei, morderców, gwałcicieli, żeby mogli w mediach się poprodukować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto". Za ten wpis została pozwana przez Stanisława Gawłowskiego, senatora związanego z Platformą Obywatelską. Polityczka przegrała proces, sąd nakazał usunąć jej wpis, przeprosić i zapłacić 7,5 tys. na rzecz hospicjum.

Przez kilka miesięcy Małgorzata Jacyna-Witt ignorowała wyrok sądu, a także wezwanie komornika do zapłaty. "Jakoś mało mnie ta decyzja sądu wzruszyła, więc trochę zapomniałam, a trochę ją zlekceważyłam" - stwierdziła. W końcu jednak - w niedzielę, 17 lipca - zamieściła przeprosiny.

"Ja, Małgorzata Jacyna-Witt, przepraszam Stanisława Gawłowskiego za naruszenie jego dóbr osobistych dobrego imienia i godności wpisem z 13.12.2018 porównując Stanisława Gawłowskiego do złodziei, morderców, gwałcicieli" - czytamy na Twitterze polityczki w tekście umieszczonym w cudzysłowie. 

Gawłowski odpowiada: "Nawet przeprosin nie potrafi umieści z honorem"

Do wpisu odniósł się Stanisław Gawłowski. "Nawet przeprosin nie potrafi umieścić z honorem! Zablokowała mnie, żebym nie mógł zobaczyć, jak mnie przeprasza. Dlaczego nie jestem zaskoczony?" - zapytał polityk.

"Bliski jest dzień, gdy wielu pisowców będzie przepraszać publicznie za całe zło wyrządzone Polsce. Na razie gratulujemy Stanisławowi Gawłowskiemu przeprosin znanej z manier Małgorzaty Jacyny-Witt" - podkreślił z kolei senator Marcin Bosacki.

"Oszuści i kłamcy z PiS przepraszają" - stwierdziła posłanka Izabela Leszczyna.

"Radna Jacyna-Witt przeprasza senatora Stanisława Gawłowskiego na profilu, na którym go zbanowała. Taki poziom" - zaznaczyła Barbara Zdrojewska.

"I pyk tweeta pani Małgosi, jak piłeczkę od golfa dalej na pole internetu" - napisał z kolei Roman Giertych.

Małgorzata Jacyna-Witt Od "srał kot tę stępkę" do "jestem elitą". To słowa Jacyny-Witt

Więcej o: