Inflacja praktycznie nie wpływa na ocenę rządu? Notowania Mateusza Morawieckiego w górę [SONDAŻ]

Mimo szalejącej inflacji i drożyzny w ciągu ostatniego miesiąca stosunek do polskiego rządu praktycznie się nie zmienił - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Wzrosła za to liczba osób zadowolonych z faktu, iż premierem jest Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo Premier zarabia na inflacji? Kidawa- Błońska: Nie możemy się dowiedzieć, jak wyglądało zeznanie majątkowe premiera

Według najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej rząd popiera 32 proc. respondentów, przeciwnych jest 39 proc., a 25 proc. wykazuje obojętność. Z kolei 39 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność rządu, natomiast 49 proc. negatywnie.

"W ciągu ostatniego miesiąca stosunek do rządu praktycznie nie zmienił się. Minimalnie przybyło zadowolonych z tego, że kieruje nim Mateusz Morawiecki (z 35 proc. do 37 proc.), oraz pozytywnie oceniających politykę gospodarczą rządu (z 31 proc. do 33 proc.)" - podkreśla CBOS.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Wandale włamali się do biura posłów PiS. Ci twierdzą, że to wina TuskaDo 10 lat więzienia za włamanie do biura PiS. Zarzuty dla nastolatków

GUS: Inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 proc. 

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał, że w czerwcu ceny towarów i usług konsumpcyjnych były wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie o 15,5 proc. W stosunku do maja ceny towarów i usług wzrosły o 1,5 proc.

W porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie transportu (o 6,6 proc.), użytkowania mieszkania (o 1,7 proc.), żywności (o 0,7 proc.) oraz rekreacji i kultury (o 1,7 proc.).

W porównaniu z miesiącem analogicznym poprzedniego roku wzrost cen zanotowano w wydatkach związanych z zamieszkaniem - o 21,1 proc., żywnością - o 14,8 proc., transportem - o 33,4 proc. Więcej w poniższym artykule: 

Inflacja w maju może przekroczyć 14 proc.Nowe dane GUS - inflacja najwyższa od 25 lat. Ale nie przebiła szacunku

Więcej o: