Nowy sondaż - PiS wciąż triumfuje, KO lekko w górę. Konfederacja i PSL pod progiem

Gdyby wybory odbyły się w lipcu, zwyciężyłaby Zjednoczona Prawica z poparciem na poziomie 33,9 proc. - wynika z sondażu Research Partner. Tym samym przewaga nad Koalicją Obywatelską wynosi 6 pkt. proc.

Z badania przeprowadzonego przez Research Partner wynika, że Zjednoczona Prawica zanotowała 0,4 pkt. proc. spadku w stosunku do poprzedniej fali badań. W najnowszym sondażu koalicja rządząca uzyskała 33,9 proc. 

Zobacz wideo Turbiny mogą być wiatrem w plecy polskiej energetyki. Najpierw jednak trzeba znieść zasadę 10H

Sondaż. Zjednoczona Prawica na pierwszym miejscu. PSL i Konfederacja na granicy progu

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska 26,6 proc. poparcia (wzrost o 2,1 pkt. proc.). Kolejna jest Lewica, na którą głos chce oddać 8,1 proc. wyborców (wzrost o 0,3 pkt. proc.). 

W Sejmie znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni (7,7 proc. poparcia, 1,9 pkt. proc. spadku). Z kolei Konfederacja i PSL balansują w sondażu na granicy progu wyborczego. Konfederaci mogą liczyć na 4,9 proc. poparcia (spadek o 1,3 pkt. proc.), a ludowcy na 4,8 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). 

2,1 proc. to wynik Kukiz'15 (0,1 pkt. proc. wzrostu). W badaniu znalazło się też Porozumienie (0,6 proc. poparcia, 0,2 pkt. proc. spadku). 1 proc. respondentów wskazało inną partię, a 10,2 proc. to niezdecydowani. 

"Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 44,1 proc. ankietowanych odpowiedziało 'zdecydowanie tak', a kolejne 16,6 proc. 'raczej tak', co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 60,7 proc." - podaje w komunikacie prasowym Research Partner.

Badanie zostało przeprowadzone na panelu badawczym Ariadna w dniach 8-11 lipca, na ogólnopolskiej próbie 1053 dorosłych osób. 

Więcej o: