Małgorzata Jacyna-Witt do zawieszenia? Do centrali PiS wpłynął wniosek

Do centrali partii wpłynął wniosek szefa szczecińskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości ws. zawieszenia Małgorzaty Jacyny-Witt. Sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że Jarosław Kaczyński podejmie decyzję w tej sprawie w środę.

Powodem złożenia wniosku jest ostatni wpis przewodniczącej klubu Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, który zamieściła w niedzielę na Twitterze wraz z jej zdjęciem z pola golfowego.

"Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż" - napisała Jacyna-Witt.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W poniedziałek polityczka przeprosiła za swój wpis.

"Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa - serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy "darcie nosa" - napisała na Twitterze. "Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam" - dodała.

Małgorzata Jacyna-Witt. Szefowa klubu PiS w sejmiku i "gwiazda" internetu

Małgorzata Jacyna-Witt jest szefową klubu Prawa i Sprawiedliwości w zachodniopomorskim sejmiku. Do niedawna była przewodniczącą rady nadzorczej państwowego Funduszu Rozwoju Spółek. W maju tego roku, jak informowała "Gazeta Wyborcza", została powołana do rady nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Wcześniej należała także do rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej "Wulkan".

Polityczka Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. W maju ubiegłego roku odnosząc się do konstrukcji, na której miał być budowany szczeciński prom. "Srał kot tę stępkę" - napisała w odpowiedzi na pytanie internauty. Stępkę w Szczecinie położono w 2017 r. Rząd zapowiadał, że wodowanie promu nastąpi w 2019 r. Od tamtego czasu budowa nie ruszyła.

W 2015 roku nazywała uchodźców "dzikusami" i pisała, że nie chce "meczetów w Szczecinie". W innym wpisie też z 2015 roku wulgarnie odniosła się do Joanny Scheuring-Wielgus. "Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej nawołuje do tolerancji i przeciwstawienia się ksenofobii. A pocałuj się w dupę!" - pisała (cytat za "Gazetą Wyborczą").

Zobacz wideo Dr Mirosław Oczkoś: PiS się wyprztykał ze wszystkiego. Zostały im tylko igrzyska

W 2020 roku radna sejmiku obrażała kobiety, które w mediach społecznościowych wyrażały poparcie dla Strajku Kobiet. "Wstrętne, stare baby od lajkowania strajków z błyskawicami. Tak samo brzydkie. Bezrefleksyjne, bezmyślne, wulgarne, aroganckie, chamskie. Były urzędniczkami, nauczycielkami, kierowniczkami mięsnych sklepów. Miały iluzoryczną władzę. Internet traktują jak magiel" - pisała na Twitterze.

Więcej o Małgorzacie Jacynie-Witt można przeczytać tutaj:

Więcej o: