Radna PiS pokazała jak gra w golfa. Stwierdziła, że jest "elitą", a innym "żal d**ę ściska"

"Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS-u, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie" - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Działaczka PiS wdała się także w dyskusję z internautami, których przekonywała, że "jest elitą", a innych "dławią kompleksy".

"Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS-u, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, prezydent USA czy Ivanka Trump i jej mąż" - napisała w niedzielę na Twitterze Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Do swojego wpisu dołączyła zdjęcie, na którym pozuje na polu golfowym. 

Post ten licznie skomentowali internauci, nie szczędząc krytyki, a autorka postanowiła odpowiadać większości z nich. "Twierdzę, że żal panu d**ę ściska", "kompleksy dławią?", "kompleksy w tyłek grzeją?", "idioci się podniecają wpisem", "jest pani zaściankowa", "ależ pani jest jednak głupia", "mnie się zawsze dobrze powodziło", "zawiść dusi?" - pisała krytykującym Twitterowiczom.

Po fali negatywnych komentarzy postanowiła zamieścić jeszcze jeden post. "Lekko trąciłam kijem golfowym zwolenników platfusów haratających w gałę i demonstrujących swoje truchtanie - jakie wycie!!! Żeby było jasne - zwolennicy i członkowie PiS biegają, grają w golfa i tenisa, nurkują, jeżdżą na wypasionych rowerach, haratają w gałę. Dotarło?!" - grzmiała w kolejnym wpisie. 

Zobacz wideo Kaczyński zarzuca Tuskowi "zmiany psychiczne". Komentuje rzecznik PiS

"Kiedy snobizm wejdzie za mocno" - podsumowała wpisy działaczki PiS publicystka Kataryna. Również tego komentarza polityczka nie pozostawiła bez odpowiedzi.  "Bo ja jestem elitą, a Pani jest 'pseudoelitą' - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie" - napisała Jacyna-Witt.

Osoby, które polubiły wpis Kataryny, radna nazwała "biednymi ludźmi bez poczucia własnej wartości". 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Następnego dnia działaczka postanowiła jednak przeprosić. "Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa - serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy "darcie nosa". Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam ;)" - napisała.

Radna PiS obraża senatora z niepełnosprawnością

To nie pierwszy post polityczki, po którym w sieci zawrzało. W kwietniu tego roku w Jacyna-Witt w prymitywny sposób odniosła się do senatora Jana Filipa Libickiego, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, który od dziecka porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. W sobotę 9 kwietnia senator zamieścił na Twitterze zdjęcie z komentarzem, w którym przypomniał moment odejścia z PiS 9 kwietnia 2009 r. "Z uśmiechem na ustach opuszczamy PiS. Jedna z najlepszych decyzji w moim politycznym życiu" - napisał. 

"W twoim kalekim, nieszczęsnym życiu" - dodała Jacyna-Witt, po czym szybko usunęła komentarz. Na pytania dziennikarzy odpowiadała, że to "kłamliwy wpis" i zalecała, "żeby się tak nie podniecać".

Jacyna-Witt o budowie promu w Szczecinie: S*ał kot tę stępkę

W 2021 roku radna PiS wdała się z kolei w dyskusję na temat budowy promu w Szczecinie.

Małgorzata Jacyna-Witt jest nie tylko przewodniczącą klubu Prawa i Sprawiedliwości w zachodniopomorskim sejmiku, ale także szefową rady nadzorczej spółki Stocznia Szczecińska. W maju ubiegłego roku mierzyła się z zarzutami związanymi z fiaskiem budowy promu w Szczecinie.

Na Twitterze internauci dopytywali ją o losy stępki, gdzie miał być budowany prom.

"Gdyby Platforma Obywatelska nie zlikwidowała stoczni w Szczecinie, a następnie gdyby nie zablokowała budowy statków do 2019, to już dawno mielibyśmy nowe statki. A tak, to budujemy na razie dok dla stoczni remontowej za 130 milionów zł przy współpracy z prywatnymi kooperantami. Łyso?" - odpowiedziała radna. W dalszej części dyskusji użytkownik podkreślił, że położenie stępki pod prom było przedsięwzięciem PiS. "To były plany. I gdyby stoczni nie zniszczono, zostałyby zrealizowane. PO zablokowało w stoczni produkcję statków do 2019 roku. Ile razy jeszcze mam to tłumaczyć? Zrobiliśmy w Polsce bardzo dużo. S*ał kot tę stępkę" - odpisała radna. 

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule poniżej:

Małgorzata Jacyna-Witt Radna PiS wdała się w dyskusję nt. budowy promu. "S*ał kot tę stępkę"

Więcej o: