Śmietanka PiS na 31. Pielgrzymce Radia Maryja. Którzy politycy pojawili się na Jasnej Górze? [ZDJĘCIA]

Obchody 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja odbyły się z udziałem Andrzeja Dudy, ale nie tylko. Oprócz prezydenta na Jasną Górę przybyli także Przemysław Czarnek, Zbigniew Ziobro czy Antoni Macierewicz. Tadeusz Rydzyk, witając prezydenta Dudę, pozwolił sobie na specyficzny komentarz.

Częstochowie odbywały się w sobotę i niedzielę uroczystości związane z 31. Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Do sanktuarium, oprócz dziesiątek tysięcy wiernych, przybyli także politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, a wśród nich prezydent Andrzej Duda. W przemówieniu dziękował twórcom i słuchaczom toruńskiej rozgłośni "za to, że codziennie stają w obronie świata wartości" rodzinnych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Bo czymże państwo jest silne? Silne jest swoimi obywatelami, których podstawową, najważniejszą komórką współistnienia i życia jest rodzina. Dziękuję za obronę rodziny, w tym także w jej podstawowym elemencie, jakim jest rodzące się życie - mówił Duda, cytowany przez radiomaryja.pl. Prezydent machał do zebranych z balkonu, a tłum odpowiadał mu skandowaniem "dziękujemy, dziękujemy":

Andrzej Duda: Radio Maryja i telewizja Trwam są bardzo ważne dla budowania polskiego ducha

Duda przekazał też specjalne pozdrowienia dla słuchaczy Radia Maryja, widzów telewizji Trwam oraz czytelników "Naszego Dziennika". - Niezwykle miłe było to spotkanie z całą rodziną Radia Maryja i wszystkimi sympatykami rozgłośni toruńskich - bardzo ważnych dla Polski i dla budowania naszego polskiego ducha - stwierdził prezydent.

Więcej o prezydenckim przemówieniu pisaliśmy tutaj:

Andrzej Duda na Jasnej Górze. Rydzyk: Gdyby rodzice słuchali aborcjonistów, to by pana nie było

Przybyłych polityków PiS witał ze sceny dyrektor rozgłośni Radia Maryja Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta, witając prezydenta, w specyficzny sposób przywołał rodziców Andrzeja Dudy. - Gdyby nie oni, to pana by nie było. Albo gdyby się przejmowali tymi aborcjonistami, to by pana też nie było. Chwała Panu, że są normalni rodzice - powiedział ksiądz Rydzyk.

 

Poza Dudą, na Jasnej Górze pojawili się m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro, były minister obrony narodowej i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, eurodeputowana Beata Kempa, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, były poseł PiS-u Jan Maria Jackowski, wiceminister aktywów państwowych Jan Kanthak, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak oraz wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Zobacz wideo PiS i ojciec Rydzyk od lat są w bliskich stosunkach

Politycy partii rządzącej często goszczą na uroczystościach Radia Maryja. Słynne jest już nagranie śmietanki PiS-u, kołyszącej się i śpiewającej wspólnie "Abba Ojcze"...

...czy słowa Zbigniewa Ziobry, który dziękował Radiu Maryja za "obronę wartości katolickich i polskiej tradycji" i przekonywał, że są ludzie, którzy "chcą nam odebrać polską duszę".

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: