PiS wciąż na czele stawki. Ale niemal połowa Polaków nie chce iść na wybory [SONDAŻE]

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować ponad 30 proc. Polaków - wynika zarówno z sondażu IBRiS, jak i badania United Surveys. Druga Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie mniejsze aż o ok. 10 proc. Sondaż przeprowadzony przez United Surveys pokazuje także, że ponad 45 proc. respondentów nie chce wziąć udziału w wyborach parlamentarnych.
Zobacz wideo Kaczyński zarzuca Tuskowi "zmiany psychiczne". Komentuje rzecznik PiS

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego dla Radia ZET, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na najwyższe poparcie. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddać chce 33,7 proc. respondentów.

Julia Przyłębska - zdjęcie archiwalnePrzyłębska o mailu Dworczyka: Nawet jeśliby był prawdziwy...

Ponad 11 proc. badanych nie wie, na kogo oddać głos

Drugi wynik odnotowała Koalicja Obywatelska. Na nią z kolei chce głosować 25,2 proc. ankietowanych. Według badania do Sejmu weszłyby jeszcze cztery ugrupowania. Chodzi o Polskę 2050 Szymona Hołowni, która może cieszyć się poparciem na poziomie 9,8 proc., Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Partia Razem), na którą oddanie swojego głosu deklaruje 8,6 proc. respondentów, Konfederacja z wynikiem 6 proc., a także PSL-Koalicja Polska, którą wskazało 5,1 proc. badanych.

Sondaż pokazuje również, że 11,6 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzone zostało 5 lipca bieżącego roku metodą CATI.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Więzienie - zdjęcie ilustracyjne"Lex maluchy za kraty" przegłosowane. Co zmienia kontrowersyjna ustawa?

Niemal połowa Polaków nie chce głosować

Z kolei z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, to udział w głosowaniu wzięłoby 52,3 proc. respondentów. Z tego 46,3 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie" wzięłoby w nich udział. 45,3 proc. nie chce głosować.

Według tego badania na czele także stoi Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,4 proc. Poparcie na poziomie 25 proc. odnotowała natomiast Koalicja Obywatelska.

Więcej o: