Roman Giertych zapowiedział udział w wyborach. Ale prokuratorem generalnym być nie chce

Roman Giertych zapowiedział swój udział w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu. Powiedział także, że choć marszałek Tomasz Grodzki widzi go na stanowisku prokuratora Generalnego, to nie chciałby objąć tej funkcji. - Wydaje mi się, że nikt naprawdę nie będzie się na tę funkcję pchał - ocenił adwokat.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że gdyby wybory udało się wygrać opozycji, to Prokuratorem Generalnym powinien zostać Roman Giertych. Do słów marszałka prawnik odniósł się w najnowszym filmie opublikowanym na kanale YouTube.

Zobacz wideo Senacka komisja ds. inwigilacji Pegasusem podsumowuje zeznania Giertycha

Roman Giertych o objęciu stanowiska Prokuratora Generalnego: Nikt naprawdę nie będzie się na tę funkcję pchał

-To oczywiście miłe, usłyszeć takie słowa z ust marszałka Senatu - powiedział Roman Giertych. Jednak jego zdaniem nie powinno się ustanawiać przyszłego rządu przed wygraniem wyborów i stwierdził, że najpierw osoby dyskutujące na ten temat powinny zastanowić się, czy robią wszystko, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. 

 

Dodał, że pojawią się opinie, że objęcie przez niego funkcji Prokuratura Generalnego byłoby niewłaściwe, ponieważ mógłby się mścić. Prawnik podkreślił, że jego zdaniem objęciu tego stanowiska byłoby trudne w obecnej rzeczywistości i wymagałoby od przyszłego Prokuratora Generalnego przeprowadzenia wielu reform. - Wydaje mi się, że nikt naprawdę  nie będzie się na tę funkcję pchał - stwierdził. Dodał, że jego zdaniem lepszymi kandydatami na to stanowisko są sędzia Igor Tuleja czy Adam Bodnar

Roman GiertychProkuratorzy, którzy chcieli aresztować Giertycha, pod lupą sądu

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Roman Giertych zapowiedział start w wyborach 

Roman Giertych powiedział, że planuje startować w przyszłych wyborach do Sejmu lub do Senatu. - Raczej do Senatu - dodał. - Będę pracował na pewno w komisji sprawiedliwości. Do tego już dzisiaj się zobowiązuje - podkreślił. Wybory do Sejmu i Senatu mają odbyć się jesienią 2023 roku.

Stanisław GawłowskiTVP musi przeprosić Gawłowskiego za pomównienia dot. agencji towarzyskiej

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: