Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Policja ujawnia nagranie z interwencji [WIDEO]

W nocy z poniedziałku na wtorek poznańska policja interweniowała ws. posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego. Parlamentarzysta jechał rowerem pod wpływem alkoholu, rower nie miał również działającego oświetlenia. Polityk przeprosił za swoje zachowanie, zapewnił, że podda się karze. Komenda Główna Policji ujawniła nagranie z nocnej interwencji, publikujemy jego kilkuminutowy fragment.

Do interwencji policji doszło we wtorek ok. godz. 3 na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas rowerzystę. Rower nie miał działającego oświetlenia. Okazało się, że jechał nim poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.

Mundurowi mieli wyczuć od posła zapach alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. Ten jednak odmówił, zasłaniając się immunitetem. Odmówił też wykonywania poleceń - np. stania w bezpiecznym miejscu. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Interwencja zakończyła się ok. godz. 4. Ostatecznie poseł przypiął rower w miejscu, w którym go zatrzymano i udał się pieszo do domu.

Nagranie z interwencji pochodzące z policyjnej kamery jako pierwsze opublikowało TVP Info. Komenda Główna Policji udostępniła je później również innym mediom, w tym portalowi Gazeta.pl. Publikujemy kilkuminutowy fragment z ok. 10-minutowego nagrania, które otrzymaliśmy.

Zobacz wideo Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Fragment policyjnej interwencji

Franciszek Sterczewski. Interwencja policji w Poznaniu

Polityk zapowiedział, że poniesie konsekwencje swojego zachowania.

"Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber" - przekazał we wtorek w mediach społecznościowych Franciszek Sterczewski.

Franciszek SterczewskiPoseł PO jechał rowerem po alkoholu. Został zatrzymany

"W związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłałem zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień. Raz jeszcze, przepraszam" - dodał.

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zwróciła się do Sterczewskiego z oczekiwaniem rezygnacji z zasiadania w Zespole. "Poseł Sterczewski zadeklarował taką rezygnację" - poinformowała Dziemianowicz-Bąk na Twitterze.

Więcej o: