"SE" o "rozłamie" w Polsce 2050. Jest reakcja. "Sezon ogórkowy uznaje się za oficjalnie otwarty"

"Super Express" podał w poniedziałek, że część posłanek i posłów jest gotowa opuścić Polskę 2050 w związku z dyskusjami na temat przyszłoroczonych wyborów parlamentarnych. Według ustaleń dziennika większość parlamentarzystów partii Szymona Hołowni to zwolennicy jednej wspólnej listy opozycji. Koło Polski 2050 wydało oświadczenie, w którym podkreśliło, że to "nierzetelne informacje". Zaznaczono, że działacze popierają scenariusz z dwiema listami, choć jednocześnie trwają przygotowania do samodzielnego startu.

"Super Express" w poniedziałkowym tekście zatytułowanym "Rozłam w Polsce 2050! Szymon Hołownia może stracić część posłów" podał, że w ugrupowaniu trwają spory na temat przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Według "SE" w kole poselskim Polski 2050 przeważają zwolennicy jednej listy opozycji. Jak wynikało z nieoficjalnych ustaleń dziennika, rozwiązanie to mają popierać m.in. Tomasz Zimoch, Joanna Mucha,  Hanna Gill-Piątek, Paulina Hening-Kloska czy wiceszef ugrupowania Michał Kobosko.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Anonimowy informator dziennika ocenił, że "jeśli Hołownia dalej będzie układał się ze skompromitowanymi PSL i Gowinem, najlepsi posłowie zaczną stąd uciekać".

- Jeśli Hołownia będzie chciał zaprzepaścić szansę na pokonanie PiS, wiążąc się z prawicowymi dinozaurami, nie wiem, czy wciąż widzę tu dla siebie miejsce - powiedział w rozmowie z "SE" jeden z działaczy Polski 2050.

Zobacz wideo Kto znajdzie się na listach Zjednoczonej Prawicy?

"SE" o "rozłamie w Polsce 2050". Jest oświadczenie koła

"Tadam! Sezon ogórkowy 2022 uznaje się za oficjalnie otwarty" - skomentował na Twitterze publikację "Super Expressu" wiceprzewodniczący partii Michał Kobosko.

Koło parlamentarne Polski 2050 wydało oświadczenie, w którym wskazało, że "nie ma rozbieżności wobec idei list wyborczych w nadchodzących wyborach parlamentarnych ani wobec scenariuszy wyborczych".

Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz. Uroczystości z okazji 25. rocznicy uchwalenia obowiązującej konstytucji, 2.04.2022 r."Super Express": Rozłam u Hołowni. "Posłowie zaczną uciekać"

"Jesteśmy zgodni, że naszym nadrzędnym celem jest odsunięcie PiS od władzy, bo ich rządy szkodzą Polsce i polskim interesom w świecie. Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przygotowuje się do samodzielnego startu w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. W tym celu powołaliśmy pełnomocników okręgowych, którzy odpowiadają za przygotowanie partii do wyborczego starcia. Jesteśmy zwolennikami dwóch bloków po stronie demokratycznej opozycji, ale nie zamykamy się na inne możliwości" - czytamy.

"Z przykrością zauważamy, że pojawiające się w przestrzeni medialnej doniesienia prasowe są oparte na nierzetelnych informacjach" - dodano.

Parlamentarzystki ugrupowania zaprzeczyły w mediach społecznościowych, by jednoznacznie popierały start ze wspólnej listy.

Hann Gill-Piątek w opublikowanej na Twitterze treści korespondencji z dziennikarzem wskazała, że decyzja zostanie podjęta przed wyborami. Paulina Hennig-Kloska napisała natomiast, że działacze nie odrzucają żadnego ze scenariuszy, przygotowują się do samodzielnego startu, choć są zwolennikami dwóch bloków po stronie opozycji.

Z kolei Joanna Mucha zwróciła się do "Super Expressu" z prośbą o usunięcie nazwiska z tekstu, wskazując, że informacja o jej poparciu dla wspólnej listy opozycji jest nieprawdziwa.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: